Pełny uśmiech – protetyka

Pełny uśmiech – protetyka

Pełny i zdrowo wyglądający uśmiech to źródło lepszego samopoczucia, otwartości i pewności siebie. Niestety często nasze zęby nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Estetykę uśmiechu mogą zaburzać braki, ułamania lub zniszczenie. Taki stan rzeczy przyczynia się do odczuwalnego na co dzień dyskomfortu, któremu należy jak najszybciej zaradzić!

Protetyka to jedna z dziedzin stomatologii, która skupia się właśnie na estetyce Twojego uśmiechu. Oprócz różnego rodzaju wypełnień (typu: korony, mosty, licówki) zabiegi protetyczne przywracają odpowiednią funkcjonalność zębów. Dzięki ciągłemu postępowi zakres działań protetycznych stale się poszerza proponując coraz to nowsze metody i rozwiązania (np. nowe materiały Peracam i Trinia czy znacznie ułatwiające prace protetyczne w technologii CAD/CAM skanery).

RODZAJE WYPEŁNIEŃ

533498_67444225

Wkłady koronowe (onlay, inlay, overlay) to uzupełniania przeznaczone do zębów bocznych. Stosowane są w sytuacjach, gdy zwykłe wypełnienia kompozytowe już nie wystarczają (np. u pacjentów „ścierających zęby” lub przy głęboko i rozlegle zniszczonych zębach).
Wkłady koronowo-korzeniowe mają na celu usztywnienie struktury zęba leczonego kanałowo. Występują w roli swoistego rdzenia, na który nakłada się później koronę protetyczną.
Licówki ceramiczne – cieniutkie i delikatne płytki ceramiczne, które są mocowane na wargowej (przedniej) powierzchni zęba. Mogą być stosowane w celu zmiany kształtu lub koloru zęba, zmiany jego ustawienia, zamaskowania wrodzonych i nabytych defektów szkliwa lub zamknięcia rozległych powierzchni międzyzębowych (diastemy).

Korona protetyczna zastępuje naturalną koronę zęba w przypadku jej całkowitego zniszczenia bądź złamania. Jest jej wiernym odwzorowaniem, choć istnieje możliwość zmiany kształtu zęba albo w niewielkim stopniu jego usytuowanie.

Most protetyczny – uzupełnienie stosowane jest w przypadku braku pojedynczych lub kilku zębów na raz. Alternatywnym zabiegiem może być wszczepienie implantów (więcej).

Korony i mosty mogą być wykonywane w (coraz bardziej popularniej) technologii CAD/CAM, do której Uśmiech Zdrowia wykorzystuje skaner cyfrowy.

Sprawdź aktualną promocję prac protetycznych przy użyciu skanera!

Zadzwoń teraz