Implantologia

Implanty stomatologiczne uznawane są powszechnie za najbardziej skuteczne i najzdrowsze rozwiązanie w przypadku utraty jednego lub kilku zębów. Potrafią one przywrócić estetykę uśmiechu oraz funkcjonalność uzębienia pacjentom posiadającym nawet liczne braki. Ich olbrzymią zaletą jest komfort użytkowania, który gwarantowany jest przez fakt, że implanty stomatologiczne niezwykle dokładnie naśladują i zastępują naturalne zęby pacjenta. Co więcej, mogą one służyć jako podparcie dla mostów protetycznych, jak również stanowić solidne oparcie dla protez całkowitych. Implantologia w klinice Uśmiech Zdrowia – pomożemy Państwu wybrać rozwiązanie, dzięki któremu braki zębowe przestaną być problemem!

Implanty zębów – wytrzymałość i niezawodność


Implanty zębowe to niewielkich rozmiarów wkręty, wykonane przeważnie z tytanu, które implantolog umieszcza w kości szczęki lub żuchwie pacjenta. Spełnia on funkcję sztucznego korzenia zęba. Tytan stosowany do produkcji implantów jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm, przez co nie wywołuje reakcji uczuleniowych i zapewnia szybką integrację wszczepu z kością. Implant zęba zakładany na Mokotowie, w klinice Uśmiech Zdrowia jest niezawodnym naturalnym fundamentem pod zakładaną na nim w przyszłości odbudowę protetyczną.

Implanty zębów – korzyści dla pacjenta

 • Implanty stomatologiczne w wielu przypadkach stanowią rozwiązanie na całe życie
 • Założenie implantów nie wymaga ingerencji w sąsiadujące zęby (np. szlifowania)
 • Implant stomatologiczny w znaczący sposób wpływa na estetykę uśmiechu pacjenta
 • Uzupełnienia protetyczne zakładane na implantach cechują się wysoką stabilnością.
 • Implanty zębów w znaczny sposób poprawiają jakość życia i samopoczucie pacjentów, wpływają na ich komfort fizyczny i psychiczny.
 • Implant zęba przywraca dawną funkcjonalność uzębienia.
 • Dzięki implantom możliwe jest zachowanie naturalnych rysów twarzy, które nieuchronnie ulegają zniekształceniom na skutek braków w uzębieniu.
 • Implanty zmniejszają ilość kości traconej na skutek braków zębowych, tym samym wpływają korzystnie na zdrowie pozostałych zębów pacjenta
 • Implanty stomatologiczne, w odróżnieniu od niektórych protez, nie posiadają klamer, które mogą wpływać niekorzystnie na estetykę uśmiechu.

Jak przebiega leczenie implantologiczne w klinice Uśmiech Zdrowia?

Leczenie implantologiczne jest procesem wieloetapowym. Na początku konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego, dzięki któremu lekarz będzie w stanie stwierdzić, czy ilość tkanki kostnej w dziąśle pacjenta jest wystarczająca do założenia implantu. Jeżeli istnieją przeciwwskazania – stomatolog może podjąć decyzję o augmentacji kości, czyli jej sterowanej regeneracji. Gdy stan stan kości pacjenta umożliwia leczenie implantologiczne, lekarz wywierca w wyrostku zębodołowym otwór, w którym następnie osadza implant. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą. Gdy implantolog upewni się, że implant został wkręcony w sposób prawidłowy i jest stabilny, zszywa ranę pozabiegową.

W czasie po zabiegu umieszczenia w zębodole implantu następuje gojenie się ran pozabiegowych oraz integracja sztucznego korzenia z kością. Proces ten trwa od 3 miesięcy do pół roku.

Gdy implant zęba zintegruje się z kością, lekarz, w trakcie kolejnej wizyty pacjenta w klinice stomatologicznej, rozcina błonę śluzową znajdującą się nad sztucznym korzeniem i wkręca w niego śrubę gojąca, do której zadań należy zwiększenie tempa gojenia błony śluzowej w sąsiedztwie implantu oraz nadanie dziąsłu kształtu odpowiedniego do założenia na implancie odbudowy protetycznej. Korona zostaje wykonana po około 2 tygodniach przeznaczonych na regenerację.

Podczas ostatniego etapu implantacji stomatolog pobiera wyciski protetyczne i ustala z pacjentem szczegóły dotyczące korony protetycznej. W dalszej kolejności zleca wykonanie filaru protetycznego oraz korony protetycznej, która zostanie umieszczona na implancie. Podczas kolejnego spotkania z pacjentem, implantolog przyjmujący na Mokotowie w klinice Uśmiech Zdrowia przytwierdza łącznik do implantu, a następnie zakłada na nim koronę protetyczną.

Implanty stomatologiczne – postępowanie po implantacji

 • Dotykanie obolałego po zabiegu miejsca palcami oraz językiem jest niewskazane.
 • Pacjent powinien zrezygnować z palenia tytoniu oraz picia alkoholu przez 5 dób po zabiegu.
 • Przez pierwsze doby po zabiegu pacjent powinien unikać gorących napojów oraz pokarmów.
 • Obolałe miejsce należy okładać lodem przez 4 godziny po zabiegu.
 • Należy wstrzymać się z jedzeniem oraz piciem do momentu pełnego odzyskania czucia w rejonie wszczepu, następnie zalecana jest płynna dieta.
 • Po każdym posiłku pacjent powinien przepłukiwać usta letnią wodą (minimum 3 razy dziennie).
 • Zalecana jest szczególna troska o higienę jamy ustnej poza okolicą wszczepienia implantu, szczegółowe szczotkowanie oraz stosowanie bezalkoholowych płukanek.
 • Należy w ilościach wskazanych przez lekarza stosować leki przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz antybiotyki.
 • W razie jakichkolwiek komplikacji pacjent powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
 • Pacjent powinien za wszelką cenę unikać nagrzewania miejsca implantacji – nie opalać się, nie korzystać z sauny oraz nie odwiedzać solarium
 • Przez najbliższe doby po implantacji pacjent powinien unikać wzmożonego wysiłku fizycznego.

W Klinice Stomatologicznej Uśmiech Zdrowia wykorzystujemy implanty IMPLACORE.

IMPLACORE to dynamicznie i stale rozwijający się dystrybutor materiałów i narzędzi wykorzystywanych w implantologii, periodontologii i zaawansowanej chirurgii stomatologicznej. Dzięki niepodważalnym zaletom swoich produktów (najwyższa jakość, wytrzymałość mechaniczna i innowacyjność), implanty IMPLACORE nie tylko podbiły rynek amerykański, ale znalazły również zastosowanie w gabinetach stomatologicznych na całym świecie. Również w naszej klinice stomatologicznej na Mokotowie, dbając o najwyższą jakość produktu oraz komfort i zadowolenie Pacjenta, wszczepiamy implanty IMPLACORE, które są kompatybilne z innymi systemami implantologicznymi.

Klinika stomatologicznej Uśmiech Zdrowia jest miejscem, gdzie doświadczony implantolog rozwiąże Państwa problemy z brakami w uzębieniu i przywróci jego naturalną funkcjonalność oraz estetykę uśmiechu!

Wszczepienie – założenie implantu3500 PLN (w zależności od systemu)
Odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej400 PLN
Korona tymczasowa na implancie + łącznik1200 PLN
Korona pełnoceramiczna na cyrkoniu na implancie4600 PLN
Łącznik indywidualny pod koronę:
1) Metalowy1000 PLN
2) Cyrkonowy1500 PLN
Proteza na implantach2500 PLN

Mediraty

Zadzwoń teraz