Dlaczego implanty?

Dlaczego implanty?

Dlaczego implanty są dzisiaj uważane za najlepsze rozwiązanie dla uzupełnienia braków zębów naturalnych?

Faktem jest, że założenie implantu nie należy do najtańszych zabiegów stomatologicznych (ceny od ok. 3 tys zł), ale wydatek ten należy spostrzegać jako inwestycję na długie lata (implanty zazwyczaj służą do końca życia). Implant nie jest jedynie wypełnieniem luki w jamie ustnej, to również poprawa komfortu i zdrowia pacjenta.
Implant to bardzo estetyczna, dokładna i wytrzymała proteza, która spośród wszystkich sposobów uzupełniania ubytków najlepiej odzwierciedla funkcjonalność zębów naturalnych. Wszczepienie implantu eliminuje problemy z jedzeniem czy mową, a także zmiany wyglądu twarzy, zanikanie kości czy niekorzystny wpływ na stawy i mięśnie, co mogłoby nastąpić jeśli brak nie zostałby wypełniony.

Implant stomatologiczny to nic innego jak tytanowy element, który zastępuje naturalny korzeń zęba i pozwala na przeprowadzenie dalszych prac protetycznych (tj. korony, mosty). Implanty trwale zastępują brakujące zęby, zapewniając przy tym świetny efekt estetyczny oraz komfort pacjenta (zarówno psychiczny jak i fizyczny). Pozwalają na zachowanie naturalnej kości, a ich wygląd jest bardzo naturalny. Wszystko to sprawia, że implanty cieszą się coraz większym uznaniem wśród pacjentów, a naukowców i lekarzy skłaniają do ciągłego doskonalenia metody.

Sprawdź naszą aktualną promocję na implanty!
Więcej o implantach stronie gabinetu…

Zadzwoń teraz