Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to jedna z najważniejszych, ale i najtrudniejszych dziedzin stomatologii. W zakres chirurgii stomatologicznej wchodzą różnego rodzaju zabiegi w obrębie i okolicach jamy ustnej.

Ta gałąź stomatologii często zapewnia wsparcie innym dziedzinom stomatologicznym, między innymi endodoncji, implantologii, protetyce czy periodontologii. Chirurgia stomatologiczna na Mokotowie w Klinice Uśmiech Zdrowia to zespół profesjonalistów, który kompleksowo dba o zdrowie wszystkich Pacjentów, korzystając ze swojej nieustannie poszerzanej wiedzy i najnowocześniejszego sprzętu stomatologicznego. Wszystkie zabiegi chirurgiczne, jakie oferuje klinika stomatologiczna Uśmiech Zdrowia, przeprowadzane są w najwyższej precyzji i trosce o komfort pacjenta. Dzięki najskuteczniejszym rozwiązaniom technologicznym zapewniamy pacjentom bezbolesne leczenie, które cechuje się najwyższą osiągalną skutecznością.

Ekstrakcja zębów w Klinice Uśmiech Zdrowia – pomoc w najtrudniejszych przypadkach

Ekstrakcja, czyli wyrwanie zęba stałego, to zabieg chirurgiczny, który chirurg stomatolog przeprowadza w gabinecie stomatologicznym. Polega on na usunięciu zęba z jamy ustnej i w większości przypadków jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pozostaje dla pacjenta bezbolesny. Poczucie niewielkiego dyskomfortu może być jednak wywołane przez ucisk w okolicy, w której przeprowadzany jest zabieg. Głównym wskazaniem do przeprowadzenia ekstrakcji są poważne choroby tkanek twardych zębów, które nie mogą zostać wyleczone w trakcie leczenia zachowawczego. Zaawansowane zapalenie miazgi uniemożliwia również przeprowadzenie leczenia kanałowego, ponieważ kanały zęba stają się niedrożne, a ilość jego tkanek nie pozwala na jego rekonstrukcję. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest wyrwanie zęba.

Ekstrakcja zęba – w naszej klinice chirurg stomatolog znieczula pacjenta, po czym luzuje chory ząb przy wykorzystaniu specjalnych narzędzi. Odpowiednio rozchwiany ząb może zostać następnie precyzyjnie usunięty z zębodołu, a rana pozabiegowa – opatrzona i zaszyta.

Usuwanie ósemek

Zębami, które ze względu na swoje właściwości anatomiczne bardzo często muszą zostać poddane ekstrakcji, są ósemki, czyli zęby mądrości. Ósemki to zęby, które nie wyrzynają się u wszystkich pacjentów, u innych natomiast wyrzynają się częściowo (mowa wtedy o zębie zatrzymanym w dziąśle, całkowicie lub częściowo) lub rosną pod nieodpowiednim kątem, wywołując ucisk na korzenie innych zębów trzonowych, czym doprowadzają do problemów ortodontycznych całej szczęki.

Zęby mądrości, ze względu na swoje nietypowe ustawienie lub położenie, utrudniają prawidłową higienę jamy ustnej, a także ułatwiają gromadzenia się w ich okolicy resztek pokarmu, które stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii, w tym tych wywołujących niebezpieczną próchnicę. W celu usunięcia ósemki polecamy Klinikę Stomatologiczną Uśmiech Zdrowia, gdzie doświadczony chirurg stomatolog precyzyjnie usuwa utrudniające życie zęby mądrości. Przed wykonaniem zabiegu chirurg stomatolog zleca wykonanie zdjęć RTG, które umożliwiają prawidłową diagnostykę przypadku. Następnie przeprowadza ekstrakcję zęba lub dłutowanie, czyli chirurgiczne usuwanie ósemki ze szczęki lub żuchwy. Po usunięcia zęba lekarz przekazuje pacjentowi szczegółowe instrukcje zabiegowe, które pomogą przyspieszyć regenerację operowanego miejsca oraz uniknąć powikłań.

W ofercie chirurgii stomatologicznej w Klinice Uśmiech Zdrowia na Mokotowie przeprowadzamy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej takie jak:

 • ekstrakcja (usuwanie zębów)
 • usunięcie zęba zatrzymanego
 • chirurgiczne usunięcie zęba lub korzenia
 • nacięcie ropnia
 • płukanie jamy ropnia
 • płukanie kieszonki zębodołowej
 • resekcja wierzchołka korzenia zęba
 • odbudowa – augmentacja kości
 • odbudowa – augmentacja tkanki miękkiej z lub bez przeszczepu
 • podcięcie wędzidełka
 • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą
 • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą
 • wyłuszczenie torbieli
 • plastyka wyrostka zębodołowego
 • mikroimplant ortodontyczny

Laser diodowy

W Klinice Uśmiech Zdrowia stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które zapewniają najwyższy poziom skuteczności zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jednym z nich jest laser diodowy, dzięki któremu zabieg jest bezkrwawy, a rana pozostaje sterylna. W niektórych przypadkach wykorzystanie lasera sprawia, że nie jest konieczne zakładanie szwów po zabiegu oraz podawanie pacjentowi znieczulenia. Laser korzystnie wpływa też na tempo gojenia ran oraz minimalizuje ryzyko występowania bólu pooperacyjnego.

Konsultacja chirurgiczna200 PLN
Ekstrakcja – usunięcie zęba stałego300-600 PLN
Ekstrakcja zębów trzecich - ósemek - wyrżniętych500 PLN
Szycie rany poekstrakcyjnej100 PLN
Usunięcie zęba zatrzymanego800-1200 PLN
Chirurgiczne odsłonięcie zęba800-1000 PLN + zamek 200 PLN
Nacięcie ropnia200 PLN
Płukanie jamy ropnia100 PLN
Opracowanie kieszonki dziąsłowej200 PLN
Płukanie kieszonki zębodołowej100 PLN
Resekcja wierzchołka korzenia zęba800-1200 PLN
Wypełnienie wsteczne korzenia zęba250 PLN
Odbudowa – Augumentacja kości1000-2500 PLN + biomateriał
Plastyka tk. Miękkiej500-1000 PLN
Podcięcie wędzidełka laserem500–700 PLN
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą3000-4000 PLN + biomateriał
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą1500-2000 PLN + biomateriał
Wyłuszczenie torbieli700 PLN
Plastyka wyrostka zębodołowego (rodzaj, wielkość)od 500 PLN
Usunięcie zmiany na błonie śluzowej200-300 PLN
Mikroimplant Ortodontyczny900 PLN
Hemisekcja500 PLN
Kiretaż zamknięty / otwarty100 / 300 PLN
Chirurgiczne pogłębienie przedsionka laserem500-1000 PLN
PRF - przy zabiegach chirurgicznych przyspieszający gojenie1000 PLN

Mediraty

Zadzwoń teraz