Pedodoncja - Uśmiech Zdrowia

Pedodoncja

Pedodoncja to dziedzina stomatologii, której obszarem zainteresowania jest profilaktyka oraz leczenie zębów najmłodszych pacjentów. Istniała konieczność wyodrębnienia tego działu, gdyż warunki anatomiczne w obrębie jamy ustnej i szczęki dziecka w bardzo dużym stopniu różnią się od tych osoby dorosłej. Co niezwykle ważne, dziecięcy pacjenci wymagają odpowiedniego traktowania w gabinecie dentystycznym oraz szczególnej troski o komfort psychiczny, ponieważ pierwsze spotkania dziecka z lekarzem stomatologii często wpływają na to, jak w przyszłości będzie ono postrzegało wizyty w placówce dentystycznej.

Dentysta dziecięcy w Klinice Uśmiech Zdrowia na Mokotowie

Stomatolog dziecięcy przyjmujący w naszej klinice zadba o Państwa pociechę i zrobi wszystko, by spotkania z nim nie wiązały się dla maluszka ze stresem. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze znaczenia wizyt inicjacyjnych, które powinny mieć miejsce jeszcze wtedy, gdy z zębami dziecka jeszcze wszystko w porządku. W ten sposób możemy zyskać pewność, że maluch nie skojarzy fotela stomatologicznego z bólem. Na pierwszą wizytę kontrolną rodzic powinien udać się ze swoim dzieckiem, gdy to skończy pół roku, gdy pojawią się pierwsze siekacze.

Stomatologia dziecięca – profilaktyka

Kluczowym elementem stomatologii dziecięcej jest profilaktyka stomatologiczna, która pozwala uchronić maluszka przed niebezpiecznymi chorobami w obrębie jamy ustnej, przede wszystkim przed próchnicą. Aby zapewnić naszym małym pacjentom jak najlepszą opiekę, przeprowadzamy następujące zabiegi z zakresu pedodoncji:

Lakierowanie – jest to zabieg, w trakcie którego stomatolog nakłada bogaty w fluor lakier na powierzchnie wszystkich zębów pacjenta. Zabieg ten możliwy jest do przeprowadzenia jedynie w warunkach gabinetowych. Zapewnia on zębom podaż fluoru przez długi czas. Regularnie powtarzane lakierowanie wzmacnia szkliwo i czyni je o wiele bardziej odpornym na działanie kwasów i bakterii. Wiąże się to również ze znaczną redukcja próchnicy.

Lakowanie – zabieg polegający na wypełnieniu bruzd zębowych na powierzchni zębów żujących, mlecznych oraz stałych, specjalnym lakiem. Działanie to ma na celu zabezpieczenie zębów przed próchnicą – osłonięte bruzdy są mniej podatne na działanie niebezpiecznych czynników zewnętrznych, w tym bakterii. Lakowanie jest szczególnie zalecane osobom młodym, których uzębienie nie jest dotknięte zmianami próchnicowymi. Powinno być przeprowadzane zaraz po wyrżnięciu się u dziecka kolejnego zęba stałego.

Fluoryzacja – zabieg profilaktyczny oraz ochrony, którego zadaniem się wzmocnienia szkliwa zębów oraz jego odporności na próchnicę. W trakcie niego stomatolog pokrywa zęby pacjenta warstwą fluoru. Zabieg ten może być przeprowadzany zarówno u dzieci, jak I dorosłych

W Klinice Uśmiech Zdrowia przeprowadzamy także leczenie próchnicy u dzieci.

Polega ono na jej usunięciu oraz pokryciu ubytków specjalnym materiałem wypełnieniowym. Zabieg ten jest bezbolesny z racji stosowanego znieczulenia miejscowego, jednakże w przypadku lęku dziecka, które uniemożliwia przeprowadzenia leczenia, proponujemy sedację wziewną, czyli bezpieczny podtlenek azotu, który uspokaja maluszka.

Cennik zabiegów

Badanie stomatologiczne50 PLN
Wizyta adaptacyjna100 PLN
Szczotkowanie zębów50 PLN
Wypełnienie zęba mlecznego100-150 PLN
Leczenie amputacyjne100 PLN
Ekstrakcja zęba mlecznego80-120 PLN
+ znieczulenie30 PLN
Fluoryzacja100 PLN
Otwarcie zęba50 PLN
Dewitalizacja100 PLN
Opatrunek leczniczy120-150 PLN
Lakowanie100 PLN

Mediraty

Zadzwoń teraz