Pedodoncja

Pedodoncja to dziedzina stomatologii, której obszarem zainteresowania jest profilaktyka oraz leczenie zębów najmłodszych pacjentów. Istniała konieczność wyodrębnienia tego działu, gdyż warunki anatomiczne w obrębie jamy ustnej i szczęki dziecka w bardzo dużym stopniu różnią się od tych osoby dorosłej. Co niezwykle ważne, dziecięcy pacjenci wymagają odpowiedniego traktowania w gabinecie dentystycznym oraz szczególnej troski o komfort psychiczny, ponieważ pierwsze spotkania dziecka z lekarzem stomatologii często wpływają na to, jak w przyszłości będzie ono postrzegało wizyty w placówce dentystycznej.

Dentysta dziecięcy w Klinice Uśmiech Zdrowia na Mokotowie

Stomatolog dziecięcy przyjmujący w naszej klinice zadba o Państwa pociechę i zrobi wszystko, by spotkania z nim nie wiązały się dla maluszka ze stresem. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze znaczenia wizyt inicjacyjnych, które powinny mieć miejsce jeszcze wtedy, gdy z zębami dziecka jeszcze wszystko w porządku. W ten sposób możemy zyskać pewność, że maluch nie skojarzy fotela stomatologicznego z bólem. Na pierwszą wizytę kontrolną rodzic powinien udać się ze swoim dzieckiem, gdy to skończy pół roku, gdy pojawią się pierwsze siekacze.

Stomatologia dziecięca – profilaktyka

Kluczowym elementem stomatologii dziecięcej jest profilaktyka stomatologiczna, która pozwala uchronić maluszka przed niebezpiecznymi chorobami w obrębie jamy ustnej, przede wszystkim przed próchnicą. Aby zapewnić naszym małym pacjentom jak najlepszą opiekę, przeprowadzamy następujące zabiegi z zakresu pedodoncji:

Lakierowanie – jest to zabieg, w trakcie którego stomatolog nakłada bogaty w fluor lakier na powierzchnie wszystkich zębów pacjenta. Zabieg ten możliwy jest do przeprowadzenia jedynie w warunkach gabinetowych. Zapewnia on zębom podaż fluoru przez długi czas. Regularnie powtarzane lakierowanie wzmacnia szkliwo i czyni je o wiele bardziej odpornym na działanie kwasów i bakterii. Wiąże się to również ze znaczną redukcja próchnicy.

Lakowanie – zabieg polegający na wypełnieniu bruzd zębowych na powierzchni zębów żujących, mlecznych oraz stałych, specjalnym lakiem. Działanie to ma na celu zabezpieczenie zębów przed próchnicą – osłonięte bruzdy są mniej podatne na działanie niebezpiecznych czynników zewnętrznych, w tym bakterii. Lakowanie jest szczególnie zalecane osobom młodym, których uzębienie nie jest dotknięte zmianami próchnicowymi. Powinno być przeprowadzane zaraz po wyrżnięciu się u dziecka kolejnego zęba stałego.

Fluoryzacja – zabieg profilaktyczny oraz ochrony, którego zadaniem się wzmocnienia szkliwa zębów oraz jego odporności na próchnicę. W trakcie niego stomatolog pokrywa zęby pacjenta warstwą fluoru. Zabieg ten może być przeprowadzany zarówno u dzieci, jak I dorosłych

W Klinice Uśmiech Zdrowia przeprowadzamy także leczenie próchnicy u dzieci.

Polega ono na jej usunięciu oraz pokryciu ubytków specjalnym materiałem wypełnieniowym. Zabieg ten jest bezbolesny z racji stosowanego znieczulenia miejscowego, jednakże w przypadku lęku dziecka, które uniemożliwia przeprowadzenia leczenia, proponujemy sedację wziewną, czyli bezpieczny podtlenek azotu, który uspokaja maluszka.

Badanie stomatologiczne100 PLN
Wizyta adaptacyjna100 PLN
Szczotkowanie zębów50 PLN
Wypełnienie zęba mlecznego200-300 PLN
Leczenie amputacyjne100 PLN
Ekstrakcja zęba mlecznego200-250 PLN
Fluoryzacja150 PLN
Otwarcie zęba100 PLN
Dewitalizacja100 PLN
Opatrunek leczniczy150 PLN
Lakowanie100 PLN

Mediraty

Zadzwoń teraz