Profilaktyka stomatologiczna

Niezawodna profilaktyka w klinice stomatologicznej Uśmiech Zdrowia

Usuwanie kamienia nazębnego (scaling)

Scaling ma za zadanie usunięcie kamienia z powierzchni zębów. Jest to bezbolesny i bezpieczny zabieg profilaktyczno-leczniczy, wykonywany wyłącznie w klinice stomatologicznej. Dlaczego należy wykonywać scaling? Otóż z czasem na zębach osadza się kamień, czyli zmineralizowana warstwa płytki nazębnej. Okrywa ona powierzchnię zębów i może znajdować się nad i pod dziąsłem. Kamień ma żółtawy, a czasami nawet brązowy kolor, dlatego szkodzi on nie tylko zdrowiu, ale i estetyce uśmiechu. Ponadto usuwanie złogów jest konieczne, ponieważ mogą one prowadzić do odsłonięcia szyjek zębowych, a nawet paradontozy i innych chorób przyzębia.

W naszej klinice stomatologicznej scaling wykonujemy z użyciem narzędzia ultradźwiękowego, zwanego skalerem. Zabieg jest niezwykle precyzyjny i skuteczny.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to zabieg, który służy usunięciu z powierzchni zębów wszelkich osadów. Te są skutkiem palenia papierosów oraz picia kawy czy herbaty. Do piaskowania zębów służy profesjonalna piaskarka stomatologiczna, która za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem wraz z specjalnym proszkiem oczyszcza zęby.

Nasz stomatolog na Mokotowie, wskazuje, że należy przeprowadzać je co pół roku, dla zachowania pełnej higieny i zdrowia jamy ustnej. Piaskowanie poprawia stan zębów i przyzębia, redukuje także ryzyko próchnicy oraz chorób przyzębia. Zabieg sprawia, że zęby są bardzo gładkie i lśniące, a dziąsła zbite oraz różowe – nie krwawią, wyeliminowane zostają dolegliwości bólowe, a nieprzyjemny zapach z ust znika.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to zabieg wykonywany po usuwaniu kamienia nazębnego oraz w przypadku nadwrażliwości zębów. Polecana jest również w przypadku profilaktyki próchnicy oraz leczeniu próchnicy początkowej i służy ona wzmocnieniu szkliwa, tak by stało się odporne na próchnicę. Wykonuje się ją za pomocą preparatów z wysoką zawartością fluoru.

Podczas zabiegu na zęby nanoszony jest preparat z tą substancją (zwykle używa się łatwych w aplikacji lakierów). Fluoryzacja może być przeprowadzona zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Może przebiegać również w postaci używania past z wysoką zawartością fluoru. Niezależnie jednak od metody, wymaga ścisłego nadzoru stomatologa.

Po zabiegu nie należy jeść ani pić przez około 2 godziny. Dodatkowo jedną z form fluoryzacji jest lakierowanie zębów (przeprowadzane przede wszystkim u dzieci) – podczas zabiegu stomatolog pokrywa zęby lakierem o wysokiej zawartości fluoru, dostępnym w różnych smakach.

Lakowanie

Lakowanie przeprowadza się na zębach trzonowych i przedtrzonowych. Posiadają one bruzdy, które trudno doczyścić, szczególnie dzieciom, dlatego wymagają specjalnej ochrony. Otóż lakowanie polega na pokryciu bruzd zębów specjalnym lakiem, który uwalnia jony fluoru. Głębokie bruzdy zostają zabezpieczone przed zaleganiem płytki nazębnej i przed wiążącą się z nią próchnicą.

Stomatolog wykonuje lakowanie głównie u dzieci. Powinno być ono przeprowadzone na każdym nowym zębie jak najszybciej po wyrżnięciu.

W naszej klinice stomatologicznej na Mokotowie to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

wykonującym zabiegi jest

Bartłomiej Czerwiec
Higienista

Scaling – czyszczenie ultradźwiękami + polishing200 PLN
Piaskowanie150 PLN
Fluoryzacja150 PLN
Pakiet (scaling, piaskowanie, fluoryzacja)350-450 PLN
Usunięcie osadów profesjonalną szczotką i pastą (polishing)50 PLN

Mediraty

Zadzwoń teraz