Medycyna estetyczna: Jakie zabiegi z medycyny estetycznej po wakacjach?

zabieg estetyczny

Medycyna estetyczna: Jakie zabiegi z medycyny estetycznej po wakacjach?

Skóra po letnim okresie wymaga bardzo troskliwej pielęgnacji – często jest przesuszona, traci blask i jędrność, dodatkowo obserwujemy na niej przebarwienia i pojawiajace się zmarszczki. Dzięki zaawansowanej medycynie estetycznej można jednak znacząco poprawić jej nawilżenie, dogłębnie ją odżywić i uruchomić naturalne procesy regeneracyjne, dzięki którym przywrócimy jej młodość. Jak dbać o skórę po wakacjach i na jakie zabiegi w gabinecie kosmetycznym warto się udać?

Jak promieniowanie słoneczne wpływa na naszą skórę?

Pomimo tego, że ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest dla naszego organizmu niezbędna do wytworzenia witaminy D, przyczynia się ona również do szybszego starzenia się skóry (fotoaging), pojawiania się rumienia i oparzeń słonecznych, a także do powstawania nowotworów oraz wszelkiego rodzaju fotodermatoz.

Wystawiona na przewlekłe działanie promieni słonecznych skóra staje się przesuszona i szorstka, traci jędrność i elastyczność oraz ulega pogrubieniu. Pojawiają się na niej również liczne przebarwienia posłoneczne w postaci piegów, żółtych plam i plam soczewicowatych. Naczynia krwionośne mają większą tendencję do pęknięć, tworząc na skórze nieestetyczne wybroczyny. Do najbardziej szkodliwych zmian dochodzi w tkance podskórnej, gdzie w wyniku promieniowania słonecznego rozpadają się i zanikają włókna kolagenu i elastyny.

Zabiegi medycyny estetycznej regenerujące skórę po wakacjach

Profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej przywrócą skórze nawilżenie i wspomogą naturalną produkcję kolagenu. Jest to również świetny sposób na usuwanie przebarwień powstałych w wyniku działania słońca oraz na wygładzenie zmarszczek.

Lipoliza – pozbądź się nadmiaru tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjny zabieg modelujący sylwetkę, dzięki któremu skutecznie można pozbyć się tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała, na które nie zawsze działają dieta, ćwiczenia czy masaże. Polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych substancji odpowiedzialnych za likwidację komórek tłuszczowych, co powoduje rozłożenie lipidów w procesie przemiany materii i wydalenie ich z organizmu. W naszej klinice wykonujemy lipolizę całego ciała, łącznie z twarzą – podbródkiem, policzkami oraz skórą pod oczami.

Zabieg mezoterapii igłowej – zadbaj o regenerację skóry właściwej

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu do skóry właściwej drogą iniekcji różnych substancji odżywczych takich jak witaminy, kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe. Dzięki temu głębokie struktury skóry są odbudowywane, produkcja kolagenu pobudzona, a tkanki odmłodzone. Mezoterapia redukuje zmarszczki, niweluje cienie i opuchliznę pod oczami, przywracając ujędrnienie skóry, blask i zdrowy koloryt.

Peeling chemiczny – popraw kondycję skóry, pozbądź się zmarszczek i nadaj jej elastyczności

Peeling chemiczny skutecznie oczyszcza i regeneruje skórę po kąpielach słonecznych. Złuszcza martwe komórki naskórka i usuwa przebarwienia, pozostawiając skórę gładką i promienną. Ma również działanie przeciwzmarszczkowe.

Jak dbać o skórę po wakacjach?

Skóra po wakacjach potrzebuje systematycznego złuszczania, nawilżania oraz odżywiania. W celu zapewnienia jej jak najskuteczniejszej regeneracji, warto wybrać się do kosmetologa, który oceni jej stan i dobierze dla nas najlepszą pielęgnację. Musimy pamiętać, że nawet najlepsza domowa pielęgnacja kosmetykami działa głównie na naskórek. Profesjonalne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej wpłyną na regenerację skóry właściwej.

W celu zapewnienia skórze kompleksowej pielęgnacji po lecie pomocna będzie też odpowiednia dieta bogata w duże ilości wody, witaminę A, E, C oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Co przeszkadza w produkcji kolagenu?

Nie tylko nadmierna ekspozycja na słońce przeszkadza w produkcji kolagenu. Przyczynia się do tego również palenie papierosów, długotrwały stres oraz nieprawidłowa dieta – zwłaszcza niedobory witaminy C oraz nadużywanie cukru. Warto o tym pamiętać w walce o piękno i młodość skóry.

Zadzwoń teraz