Leczenie pod narkozą

W większości przypadków w trakcie leczenia stomatologicznego w naszej klinice stomatologicznej na Mokotowie stosujemy znieczulenie miejscowe, które zapewnia, że zabieg będzie dla pacjenta bezbolesny. Znieczulenie ogólne, czyli narkozę, stosowane jest w naszej klinice dużo rzadziej, jest ono jednak niezastąpionym rozwiązaniem w pewnych konkretnych sytuacjach.

Narkoza

Narkoza stosowna jest w naszej klinice tylko w wyjątkowych, w pełni uzasadnionych sytuacjach. Dentysta na Mokotowie może zdecydować się na nie, jeżeli pacjent cierpi na zaawansowaną dentofobię (czyli paniczny lęk przed leczeniem stomatologicznym), jeżeli zabieg ma dotyczyć bardzo rozległych tkanek lub jeżeli stomatolog nie jest w stanie precyzyjnie określić, ile zabieg potrwa.

Narkoza może być stosowana także w innych przypadkach, np. wtedy, gdy pacjent jest uczulony na konkretne składniki środków używanych do znieczulenie miejscowego, kiedy nie chce on współpracować ze stomatologiem lub kiedy lekarz nie może nawiązać z leczonym kontaktu (np. w przypadku pewnych zaburzeń umysłowych czy niedorozwoju). Bywa również i tak, że mimo braku przeciwskazań co do zastosowanie znieczulenia miejscowego, lekarz może zdecydować się na narkozę, ponieważ znieczulenie miejscowe może być w szczególnych przypadkach nieskuteczne. Jest tak między innymi wtedy, gdy leczenie ma dotyczyć ostrych stanów zapalnych w rejonie szczękowo-twarzowym (czyli np. ropnie lub zapalenie okostnej).

Wykorzystanie znieczulenia ogólnego może być więc jedynym skutecznym, znoszącym ból, rozwiązaniem w bardzo trudnych i skomplikowanych przypadkach. Narkoza jest także niezwykle przydatna w przypadku dzieci, które z racji swojego wieku nie są w stanie w pełni współpracować z lekarzem, a ich problem zdrowotny np. zaawansowana, niezwykle bolesna próchnica, może mieć niekorzystny wpływ na cały organizm.

Leczenie w narkozie w Warszawie na Mokotowie? Klinika Uśmiech Zdrowia!


Zastosowanie narkozy umożliwia przeprowadzenie niezwykle kompleksowego leczenia, które dotyczyć może różnego rodzaju złożonych zabiegów chirurgicznych, implantacji, zabiegów z zakresu protetyki i stomatologii zachowawczej.

Kto może zostać poddany narkozie?


Przed rozpoczęciem leczenia konieczny jest szczegółowy wywiad, który przeprowadza anestezjolog z pacjentem lub, jeżeli pacjentem jest osoba niepełnoletnia, jego prawnym opiekunem. W trakcie wywiadu lekarz poznaje dokładnie stan zdrowia pacjenta, gromadzi wiedzę na temat chorób oraz innych przypadłości, które mogłyby stanowić przeciwwskazania do zastosowania narkozy. Zabieg pełnego znieczulenia przeprowadzany w naszych placówkach jest całkowicie bezpieczny, przez co może być stosowany zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci.

Narkoza – skuteczne rozwiązanie w przypadku dentofobii

Większość z zabiegów przeprowadzanych w gabinetach dentystycznych nie wiąże się dla pacjenta z ryzykiem bólu, a to dzięki wykorzystaniu skutecznych metod znieczulenia miejscowego. Nasi specjaliści zdają sobie jednak sprawę, że dla niektórych osób wizyty u dentysty są doświadczeniem niezwykle stresującym, wywołujący irracjonalny w wielu przypadkach lęk.

Wiemy również, że mimo naszej największej troski o komfort pacjentów, leczenie stomatologiczne może być nieprzyjemne. Z tego względu oferujemy naszym pacjentom leczenie pod narkozą, dzięki któremu jesteśmy w stanie zwalczyć strach przed wizytami i ograniczyć towarzyszący im stres. Pełne znieczulenie umożliwia przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów stomatologicznych całkowicie bezboleśnie i w bezstresowych warunkach.

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) (0,5 h)200 PLN
Maseczka do sedacji (opłata jednorazowa)50 PLN

Mediraty

Zadzwoń teraz