Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest ona nie tylko bezpieczna i małoinwazyjna, ale umożliwia także uzyskanie doskonałych rezultatów. Można ją wykonywać na niemal każdym obszarze ciała, a efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Na czym polega mezoterapia igłowa i komu jest zalecana? Jakie efekty daje ten zabieg medycyny estetycznej i jak często należy go przeprowadzać? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?
Na początku skórę należy odpowiednio przygotować. Musi ona zostać dokładnie oczyszczona, po czym nakładany jest na nią specjalny krem znieczulający. Po około 30 minutach krem jest usuwany, a sama skóra dezynfekowana. Następnie lekarz przystępuje do zabiegu. Jak wygląda sam zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednio dobranych substancji aktywnych. W tym celu lekarz medycyny estetycznej dokonuje licznych i precyzyjnych mikronakłuć cienką igłą na głębokość pozwalającą na pokonanie bariery naskórka – czyli od 0,4 do 0,5 mm. Pod koniec na skórę nakładana jest maska łagodząca.
Zabieg mezoterapii igłowej poprzedza także szczegółowy wywiad lekarski. Jest on niezbędny, by poznać oczekiwania, potrzeby i problemy Pacjenta, a tym samym dobrać odpowiedni rodzaj zabiegu oraz wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania.
Mezoterapia igłowa – jak często ją wykonywać?
W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej – najczęściej jest to od 3 do 7 zabiegów. Ich częstotliwość oraz liczba dobierana jest jednak przez lekarza indywidualnie, w zależności od potrzeb danego Pacjenta. Rezultaty terapii widoczne są już po jednym zabiegu i mogą utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata, jednak w celu ich podtrzymania zaleca się wykonywać zabiegi przypominające co ok. pół roku.
Zalety zabiegu mezoterapii igłowej
Preparaty stosowane przez nas w codziennej pielęgnacji nie są w stanie pokonać bariery naskórkowej, a tym samym nie docierają do skóry właściwej. Mezoterapia igłowa omija tę barierę, dzięki czemu moc działania dobroczynnych składników jest znacznie zwiększona, a rezultaty terapii szybsze i bardziej efektywne. Dodatkowo mikronakłucia uruchamiają naturalne procesy regeneracyjne oraz pobudzają skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny odpowiedzialnych za jej witalność. Natychmiastowym efektem terapii jest więc poprawa jędrności i elastyczności skóry. Po całej serii zabiegów następuje także redukcja zmarszczek, rozjaśnienie blizn oraz znaczne wygładzenie i nawilżenie skóry.
Mezoterapię igłową przeprowadza się również w celu poprawy napięcia skóry oraz redukcji cellulitu, a także w celu zahamowania łysienia i pobudzenia włosów do wzrostu.
Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej
Wskazań do wykonania mezoterapii igłowej jest wiele, są to jednak przede wszystkim:
- starzenie się skóry – spadek nawilżenia, utrata blasku i zwiotczenie skóry, bruzdy i zmarszczki
- cienie pod oczami
- blizny, zmiany potrądzikowe i inne przebarwienia
- rozstępy i cellulit
- łojotok
- nadmiernie wypadające włosy