Wypełnienie doliny łez — na czym polega zabieg?

Wypełnienie doliny łez — na czym polega zabieg?

Cienka i delikatna skóra w okolicy oczu, jest niestety niezwykle podatna na działania czasu. Stresująca praca, problemy ze snem, czy też po prostu upływ czasu sprawiają, że skóra twarzy staje się wiotka i traci swoją jędrność.

Usuwanie doliny łez to prosty, mało inwazyjny i stosunkowo szybki zabieg, który polega na wstrzyknięciu do skóry specjalnego preparatu. Wypełniacze doliny łez pomagają skórze odzyskać jędrność i pozbyć się zmarszczek. Na ogół do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się ok. 0,2 ml – 0,5 ml preparatu, jest to jednak zależne od potrzeb i sytuacji pacjenta.

Czym właściwie jest dolina łez?

Dolina łez to zagłębienie, które kształtuje się pomiędzy policzkiem a wewnętrznym kącikiem oka, czyli w miejscu, w którym spływają łzy.

Dolina łez pod oczami powstaje najczęściej z wiekiem, gdy skóra traci swoją jędrność. W okolicach oczu znika naturalnie występująca tkanka tłuszczowa, a mięśnie wiotczeją, przez co efekt zapadnięcia się skóry i oczodołu staje się bardziej zauważalny.

Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a co więcej, nie jest on związany jedynie z wiekiem. Do innych czynników, które wpływają na powstawanie doliny łez, należą:

  • Silny stres i zmęczenie.
  • Problemy ze snem.
  • Częste wystawianie skóry na promieniowanie UV.
  • Uwarunkowania genetyczne.

Dolina łez pod oczami — przebieg zabiegu

Choć usuwanie doliny łez jest stosunkowo prostym i mało inwazyjnym zabiegiem, przed przystąpieniem do niego należy się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności ma miejsce wywiad i konsultacja — lekarz upewnia się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu oraz sprawdza stan skóry pacjenta.

Bezpośrednio przed zabiegiem, skóra pacjenta jest dezynfekowana i znieczulana. Następnie przechodzi się do samego zabiegu — wypełniacze doliny łez wstrzykiwane są poniżej dolnej powieki. Zabieg kończy się krótkim i delikatnym masażem, którego celem jest dokładne rozprowadzenie preparatu pod skórą.

Po zabiegu warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Do jednej z najważniejszych zaleceń należą:

  • Schładzanie skóry,
  • Unikanie silnego wysiłku przez ok. 14 dni po zabiegu,
  • Unikanie promieniowania UV,
  • Stosowanie kremów łagodzących i antyobrzękowych.

Wypełnienie doliny łez — efekty

Dolina łez pod oczami to tak naprawdę lekko zapadnięta skóra, która utraciła swoją jędrność. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od sytuacji pacjenta, np. od jego wieku, konieczne może być ponowne wypełnienie doliny łez.

Po zabiegu skóra staje się bardziej nawilżona, odzyskuje swoją jędrność i blask. Bruzdy i zmarszczki stają się płytsze a cienie i zasinienia, mniej zauważalne.

Usuwanie doliny łez warto powtarzać co ok. 12-18 miesięcy. Kolejne zabiegi najczęściej wymagają też mniejszej ilości preparatu.

Wypełnienie doliny łez — cena

Orientacyjna cena zabiegu poddana jest w cenniku, natomiast jego koszt może się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta. Istotnym czynnikiem będzie np. ilości użytego przy zabiegu preparatu. Przed przystąpieniem do wypełnienia doliny łez, przeprowadzana jest więc konsultacja, na której lekarz podaje ostateczną cenę.

Zadzwoń teraz