Udogodnienia dla maluchów

dziecko

Udogodnienia dla maluchów

Wizyty u stomatologa nie muszą wiązać się z krzykiem, płaczem i stresem Twoich pociech. Wbrew pozorom spotkanie z dentystą może być odbierane przez dziecko bardzo pozytywnie. Wszystko zależy od nastawienia i przygotowania dziecka oraz metod personelu i dostępnych w gabinecie narzędzi. W Uśmiech Zdrowia wykorzystujemy większość dostępnych na rynku rozwiązań, które mają na celu zmniejszenie stresu i bólu towarzyszącego przy odbywaniu wizyty i wykonywaniu zabiegu.
 
Przede wszystkim należy pamiętać, że pierwsza wizyta u stomatologa nie musi zostać przeznaczona na leczenie. Warto dziecko z otoczeniem oswoić, pozwolić mu poznać personel, sprzęt, metody leczenia itd. Wizyta adaptacyjna trwa zazwyczaj ok. 20-30 minut i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Podczas takiej wizyty opowiadamy swoim małym pacjentom o naszym zespole i gabinecie, o tym jak dbać o zęby i w jaki sposób je leczymy.
 
Chętnie odpowiadamy na pytania oraz prezentujemy materiały, które na co dzień pomagają nam w pracy z dziećmi, są to m.in. kolorowe uzupełnienia, owocowe żele znieczulające czy nagrody za współpracę z lekarzem.
 
Dla dzieci, które już zdążyły się do dentysty zrazić i nie przekonuje ich nawet wizyta adaptacyjna, posiadamy aparaturę do sedacji wziewnej. Pachnące słodkimi owocami maseczki (przez które dziecko oddycha gazem) sprawiają, że dzieci chętniej je zakładają. Gaz rozweselający powoduje, że maluch się odpręża, mając przy tym często marzenia senne (np. latanie dywanem, pływanie statkiem podwodnym). Zawsze jednak pozostaje w stałym kontakcie z otoczeniem. Leczenie przy użyciu sedacji wziewnej jest dla dziecka zazwyczaj świetną przygodą, którą chcą powtórzyć. A płacz, strach i ból odchodzą w zapomnienie.
 
Możliwości jakie nam daje dzisiaj rynek to jedno. Drugie i zdecydowanie ważniejsze to wykwalifikowany personel, którego w naszym gabinecie nie brakuje. Niejednokrotnie nasze spotkania z małymi pacjentami kończyły się sukcesem, dlatego jesteśmy pewni, że z Twoim dzieckiem również się zaprzyjaźnimy.
 
Zapraszamy! 🙂

Zadzwoń teraz