Innowacyjna Endodoncja

mikroskop

Innowacyjna Endodoncja

Endodoncją najprościej możemy określić leczenie chorób miazgi zęba oraz powikłań zachodzących w jej obrębie. Wszyscy znamy je jako leczenie kanałowe. Długotrwałe i trochę nieprzyjemne, ale niezwykle precyzyjne, wymagające od lekarza wiedzy i doświadczenia.
 
Polega ono na wycięciu zainfekowanej tkanki zęba (miazgi) z kanałów korzeniowych, ich mechanicznym i chemicznym oczyszczeniu i dezynfekcji oraz szczelnym, trójwymiarowym wypełnieniu kanałów materiałem biokompatybilnym.
 

 

Leczenie endodontyczne do łatwych nie należy, natomiast nasz gabinet wyposażony jest w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt stomatologiczny, który znacznie pomaga w leczeniu kanałów. Są nimi lupy zabiegowe, mikroskop Seliga oraz Calamus Dual.
 
Lupy i mikroskop znacznie powiększają pole zabiegowe, co pozwala nam na precyzję i najwyższą jakość działania. Dzięki wysoce specjalistycznym parametrom mikroskopu, w bardzo szybki i łatwy sposób możemy zidentyfikować przyczyny schorzenia lub powikłań. Nasze działania mogą być dzięki tym urządzeniom szybkie i zdecydowane. Po opracowaniu, kanały trzeba jeszcze wypełnić. Do tego służy nam Calamus Dual. Zapewnia on szczelne i trwałe wypełnienie kanałów korzeniowych i to w technologii 3D!
 
Po więcej informacji na temat naszych urządzeń stomatologicznych oraz metod i możliwości leczenia zapraszamy na naszą stronę internetową lub kontaktu bezpośredniego (mail, telefon, gabinet).

Zadzwoń teraz