Szczoteczka elektryczna – zalety

szczoteczka elektryczna

Szczoteczka elektryczna – zalety

Porównywanie szczoteczek elektrycznych z tradycyjnymi ma swoją długą i burzliwą historię. Jedni uważają, że elektryczne szczoteczki są znacznie lepsze, inni, że tradycyjnej formy szczotkowania zębów nic nie zastąpi. Ile ludzi tyle opinii, ale są fakty, którym nie da się zaprzeczyć i to o nich dzisiaj chcielibyśmy Wam opowiedzieć.

Elektryczne szczoteczki do zębów zapewniają nam prawidłową technikę szczotkowania – to na pewno. Dzięki obrotowej główce, szczotkowanie zębów odbywa się ruchami kolistymi, co przy używaniu szczoteczki tradycyjnej często jest zaniedbywane. Obroty główki szczoteczki elektrycznej znacznie usprawniają proces mycia zębów i podnoszą jego jakość. Mimo tego, że włosie jest zazwyczaj bardziej miękkie niż w szczoteczkach manualnych, świetnie radzi sobie ona z resztkami jedzenia, bakteriami i osadem nazębnym. Co więcej – nie podrażnia dziąseł, a nawet wręcz przeciwnie – masuje je.

Szczoteczka elektryczna nie jest jednak urządzeniem bez wad i nie każdy z nas może lub powinien ją stosować. Przed zakupem należy skontaktować się ze stomatologiem, który pomoże w doborze odpowiedniej szczoteczki i zakupie, o ile nie będzie przeciwwskazań do jej używania.

Aktualnie szczoteczki elektryczne nie są aż tak dużym wydatkiem. Cena uzależniona jest od funkcji jakie szczoteczka posiada (np. wibracje, timery). Oczywiście w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych, z których może korzystać cała rodzina (wymienne końcówki), jest ona troszeczkę wyższa.

Zadzwoń teraz