Fluoryzacja

fluoryzacja

Fluoryzacja

Scaling, piaskowanie, fluoryzacja…. Czy wiesz, na czym polegają te profilaktyczne zabiegi stomatologiczne, które są podstawą efektywnego leczenia zachowawczego, periodontologicznego, ortodontycznego oraz protetycznego? W trzecim materiale wyjaśniamy, na czym polega fluoryzacja.


Wzmacnia szkliwo. Uodparnia zęby na działanie szkodliwych bakterii. Tak właśnie działa fluor – pierwiastek, który jest niezbędny, aby nasze zęby były zdrowe. Codzienną dawkę fluoru możemy zapewnić sobie poprzez wodę, odpowiednią żywność czy też specjalne środki do higieny jamy ustnej. Niestety, czasami taki sposób dostarczania fluoru naszym zębom jest niewystarczający. W takiej sytuacji pacjentom zaleca się zabieg fluoryzacji zębów, który polega na pokryciu ich lakierem lub żelem o wysokim stężeniu fluoru.

Profesjonalny zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na oczyszczone uprzednio zęby (fluoryzacja to trzeci etap zabiegu po scalingu i piaskowania) preparatu z zawartością fluoru.
Efekt fluoryzacji to wzmocnienie szkliwa i zabezpieczenie go (na okres około pół roku) przed działaniem kwasów, które produkowane są przez bakterie próchnicowe.

Zadzwoń teraz