Clear Alinger czy aparat lingwalny? Estetyczne metody leczenia ortodontycznego.

Zdrowy Uśmiech

Clear Alinger czy aparat lingwalny? Estetyczne metody leczenia ortodontycznego.

Jeżeli Twoja wada zgryzu jest niewielka i nie wymaga kilkuletniego leczenia czy też dodatkowych zabiegów chirurgicznych zapytaj swojego ortodontę o estetyczne metody leczenia ortodontycznego.

Clear Aligner to system przezroczystych, prawie niewidocznych nakładek prostujących zęby. Nie zawierają metalowych elementów, są wygodne i bardzo higieniczne. Można je zdejmować do jedzenia i picia. W przypadku Clear Aligner pacjentowi jest również łatwiej dbać o higienę zębów. Nakładki są dopasowane do zębów, dlatego pacjenci mogą się śmiać i rozmawiać bez dyskomfortu.

Aparat lingwalny, zwany też językowym, to jedyny rodzaj aparatu ortodontycznego, który jest mocowany do wewnętrznej części zębów czyli od strony języka. Jest zupełnie niewidoczny nawet przy szerokim uśmiechu. Jest polecany osobom, które bardzo cenią sobie estetykę lub ze względu na wykonywaną pracę nie mogą pozwolić sobie na widoczny aparat.

Należy pamiętać, że nie każdą wadę zgryzu jesteśmy w stanie wyleczyć przy pomocy wyżej wymienionych aparatów. Ortodonta w trakcie przygotowywania planu leczenia przedstawi możliwe metody leczenia i po konsultacji z pacjentem wybierze najlepszy dla niego aparat.

Zadzwoń teraz