Pierwsze objawy zaniku włókien kolagenowych i wiotczenia skóry widoczne są około 30 roku życia i z biegiem lat stają się bardziej wyraźne. Wolumetria to spektakularne efekty korygowania objawów starzenia się skóry. Przywraca młodzieńczy kontur twarzy, dzięki czemu widocznie odejmuje jej lat. Taki lifting bez użycia skalpela sprawia, że skóra staje się bardziej napięta, jędrna i właściwie nawilżona.
Co to jest wolumetria twarzy i gdzie jest stosowana?
Wolumetria to zabieg modelowania konturów twarzy w celu uzupełnienia jej utraty objętości, która zazwyczaj związana jest z wiekiem lub ze specyficznym układem anatomicznym tkanki podskórnej. Najczęściej wykonujemy:
- wolumetrię policzków – uniesienia opadającej skóry, nadanie jej objętości oraz zaznaczenie kości jarzmowych,
- wolumetrię żuchwy – podkreślenie linii żuchwy, podniesienie opadającej skóry i likwidacja drugiego podbródka,
- wolumetrię nosa – np. korekta wolumetryczna opadającego końca nosa,
- wolumetrię kości policzkowych – uwydatnienie zapadniętych kości policzkowych.
Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?
Każdy zabieg medycyny estetycznej w naszym gabinecie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której zapoznajemy się z oczekiwaniami pacjenta, problemami skóry i ewentualną historią chorób. Dopiero po tym przechodzimy do wykonania zabiegu. Iniekcję przeprowadzamy z użyciem tzw. kaniuli. Jest to elastyczna, bardzo cienka igła z zaokrąglonym zakończeniem, która poprawia komfort pacjenta i pozwala na przeprowadzenie zabiegu w sposób minimalnie inwazyjny. W przypadku pacjentów o bardzo wrażliwej skórze, możemy zastosować znieczulenie miejscowe.
W naszym gabinecie stosujemy wysokiej jakości preparaty do zabiegów wolumetrii. Ile ml produktu potrzeba? To zależy od celu i obszaru zabiegu. Miejscowe korekty – takie jak wolumetria żuchwy, policzków, nosa kości policzkowych, wymagają zazwyczaj niewielkiej ilości preparatu.
Efekty wolumetrii
Efekty wolumetrii zachwycają pacjentów. Są natychmiastowe i widoczne od razu po zabiegu. Wyrównanie konturu twarzy, podkreślenie linii żuchwy, brody, wolumetria zapadniętych policzków i owalu twarzy – to efekt liftingu uzyskany bez skalpela i inwazyjnych operacji. Odpowiednio dobrane składniki stosowanych w zabiegu preparatów przywracają skórze nawilżenie, elastyczność, gęstość i młodzieńczą jędrność. Spłycenie zmarszczek powoduje, że odzyskuje lekkość i promienność.
Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy?
To, jak długo utrzymuje się wolumetria, zależy od rodzaju zastosowanego preparatu. Uzyskany efekt może się utrzymywać od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Po tym czasie preparat ulega wchłonięciu. Rezultaty można przedłużyć, powtarzając zabieg.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu wolumetrii to:
- Ciąża, czas laktacji
- Skłonność do powstawania blizn przerostowych
- Stany zapalne, infekcje i choroby skóry w obszarze pola zabiegowego
- Alergia na stosowane w zabiegu preparaty
- Choroby onkologiczne
- Choroby o podłożu autoimmunologicznym