Irygator do zębów

irygacja zębów

Irygator do zębów

Irygator to sprawdzona i skuteczna metoda dbania o higienę jamy ustnej, w szczególności przestrzeni międzyzębowych. Świetnie sprawdza się również przy czyszczeniu zębów z aparatami ortodontycznymi, a także po zabiegach wszczepiania implantu oraz uzupełnieniach koronami i mostami.

Zwykłe szczotkowanie zębów zazwyczaj nie wystarcza, a stosowanie do trudno dostępnych miejsc nici dentystycznych może bywać bolesne lub po prostu nieprzyjemne. Wtedy idealnym rozwiązaniem są irygatory. Łatwe w użyciu, skuteczne i nie podrażniają dziąseł. Dodatkowo docierają w trudno dostępne miejsca, którym często ani szczoteczka, ani nić dentystyczna nie dałyby rady.

W jakich przypadkach zaleca się stosowanie irygatorów?

  • problemy z czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych,
  • jeśli używanie nici dentystycznych sprawia ból,
  • wrażliwe dziąsła,
  • aparat ortodontyczny, implanty, wypełnienia (mosty, korony).

Jak działa?

Irygator miesza wodę z powietrzem i uwalnia ją pod dużym ciśnieniem. Taki strumień skutecznie wypłukuje resztki pokarmu oraz osad nazębny. Duże ciśnienie pozwala na dodarcie do szczelin międzyzębowych, a także bardzo dobrze oczyszcza aparaty i przerwy między wypełnieniami a dziąsłami.

Szczoteczka i irygator wzajemnie się uzupełniają, dlatego tworzą tak dobry zestaw, który pozwala nam na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Zadzwoń teraz