Wygładzanie zmarszczek

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek powtarzających się skurczów mięśni twarzy. Z upływem lat, gdy skóra staje się mniej elastyczna i traci swoją jędrność, miejsce naprężenia mięśni staje się coraz bardziej widoczne. Twarz wygląda wtedy na starszą i zmęczoną. Medycyna estetyczna znalazła sposób na wygładzenie tych zmarszczek. Zabieg usuwania zmarszczek mimicznych wykonujemy przy użyciu specjalnego preparatu, który blokuje skurcze mięśni. Jak zlikwidować lwią zmarszczkę? Co zastosować na kurze łapki? Jaki zabieg wybrać na zmarszczki na czole? Wszystkie te pytania znajdują jedną odpowiedź w postaci proponowanego przez nas zabiegu.

Jak usunąć zmarszczki?

Ten sposób wygładzania zmarszczek polega na zablokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów a mięśniami, a dokładnie na zahamowaniu tzw. neuroprzekaźnika. Skutkiem działania preparatu jest w efekcie brak skurczów wybranych mięśni twarzy.

Zabieg usuwania zmarszczek mimicznych wykonujemy najczęściej w następujących okolicach twarzy:

  • wokół oczu – likwidacja zmarszczek zwanych “kurzymi łapkami”,
  • między brwiami i nad linią nosa – wygładzanie lwiej zmarszczki,
  • zmarszczki wokół ust – usuwanie zmarszczek palacza,
  • zmarszczki na czole – likwidacja tzw. zmarszczek poziomych,
  • na policzkach od płatków nosa do kącików ust – usuwanie zmarszczek nosowo-wargowych,

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek?

Zabieg usuwania zmarszczek polega na delikatnym wprowadzeniu preparatu w wybraną okolicę twarzy. Jest to działanie bezpieczne i proste w wykonaniu. Właściwe stężenie stosowanego preparatu daje gwarancję tego, że zablokowane zostaną tylko wybrane elementy układu nerwowego, dzięki czemu twarz nie traci naturalnej mimiki. Zabieg jest niemal bezbolesny. Odczucie, które mu towarzyszy może być porównane do ukąszenia komara.

Efekty zabiegu usuwania zmarszczek

Tego rodzaju zabieg przynosi efekty w postaci widocznej i trwałej redukcji zmarszczek mimicznych. Skóra staje się wygładzona, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Twarz ponownie wygląda świeżo i promiennie, a przede wszystkim widoczny jest efekt odmłodzenia. Rezultaty zabiegu pojawiają się po około 7 dniach i utrzymują przez ok. 4-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć, jednak nie częściej niż co 3 miesiące.

Zabieg nie wymaga czasu rekonwalescencji, pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Podczas wizyty pacjent otrzymuje od lekarza kilka zaleceń, których należy się trzymać po wykonaniu zabiegu.

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg wygładzania zmarszczek opóźnia procesy starzenia się skóry i pozwala zachować ją w dobrej kondycji. Dlatego przeznaczony jest przede wszystkim dla osób młodszych, które chcą zapobiec pogłębianiu się zmarszczek.

Przeciwwskazaniem do wykonania tego typu zabiegu są przede wszystkim:

  • ciąża i okres laktacji
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • miejscowe infekcje, stany zapalne lub choroby skóry,
  • alergia na składniki preparatu,
  • stosowanie niektórych leków.
Redukcja zmarszczek mimicznych
- 1 wybrana okolica400 zł
- 2 okolice (zmarszczki poziome czoła + "lwia")700 zł
- 3 okolice (zmarszczki poziome czoła, "lwia", "kurze łapki")950 zł
Leczenie bruksizmu900 zł
Redukcja zmarszczek poprzecznych szyi1000 zł
Leczenie nadmiernej potliwości1500 - 2500 zł
Uśmiech dziąsłowy600 zł

Mediraty

Zadzwoń teraz