Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie znanych już w medycynie estetycznej zabiegów – radiofrekwencji i mikronakłuwania. Jej doskonałe efekty są rezultatem procesów, które zachodzą w trakcie przeprowadzenie obu tych procedur w jednym czasie. Zabieg wykonujemy przy użyciu nowoczesnego urządzenia Vivace RF. Radiofrekwencja mikroigłowa to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda termoliftingu skóry bez użycia skalpela.

Dla kogo RF mikroigłowa?

Zabieg RF mikroigłowej dedykowany jest osobom z problemami skóry, ponieważ znajduje on zastosowanie w zmniejszeniu różnego rodzaju blizn, rozstępów skóry, rozszerzonych naczynek krwionośnych oraz porów w skórze łojotokowej i trądzikowej. Zabieg posiada także właściwości odmładzające, gdyż redukuje zmarszczki i poprawia ogólną kondycję skóry.

Przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg przy użyciu urządzenia Vivace RF rozpoczynamy od zastosowania znieczulenia miejscowego, dzięki czemu jest on bezbolesny. RF mikroigłowa przeprowadzana jest w formie iniekcji. Delikatny system igieł wprowadzany jest pod skórę, emitując jednocześnie falę radiową. Ta nagrzewa tkanki, ale nie powoduje oparzeń. Proces ten wywołuje łagodną ablację, czyli uszkodzenie naskórka. Dzięki temu skóra jest stymulowana do tworzenia nowych struktur kolagenowych i rozpoczęcia procesu regeneracji.

Po RF mikroigłowej może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Objawy te ustępują najczęściej w ciągu kilku godzin. Procedura nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent powinien jednak uważać na to, aby nie drażnić skóry i chronić ją przed słońcem. Rekomendujemy zastosowanie kilku zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Efekty termoliftingu radiofrekwencją mikroigłową

Efektem radiofrekwencji mikroigłowej jest termolifting skóry, widoczna poprawa jej kondycji, redukcja zmarszczek, rozstępów, blizn, rozszerzonych naczynek oraz odzyskanie młodzieńczej jędrności. Skóra staje się bardziej napięta, “gęsta” i odzyskuje właściwy koloryt. W efekcie odmłodzeniu ulega także kontur twarzy. Pełne rezultaty zabiegu widoczne są po około kilku tygodniach, ponieważ w tym czasie tworzy się nowy kolagen i odbudowuje struktura skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny?

Pacjentom, którzy zastanawiają się, jaki zabieg wybrać – radiofrekwencję mikroigłową czy laser frakcyjny, wyjaśniamy różnice obu procedur:

  • zasięg działania – laser penetruje skórę do głębokości ok. 1.7 mm, a radiofrekwencja do głębokości nawet 3.5 mm, czyli pozwala na przeprowadzenie procesów odbudowy struktur skóry na głębszych jej partiach,
  • rekonwalescencja – w zabiegu z laserem jest dwukrotnie dłuższa, ponadto zabieg można wykonać jedynie w sezonie jesienno- zimowym,
  • zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest mniej bolesny,
  • zastosowanie RF mikroigłowa daje lepsze efekty w redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów oraz w przywracaniu jędrności skóry w porównaniu do lasera frakcyjnego.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegów utrzymuje się przez około 2 lata, po wykonaniu pełnej, rekomendowanej przez lekarza serii zabiegowej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia tego typu zabiegu są:

  • ciąża i okres laktacji,
  • infekcje, choroby i stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • posiadanie rozrusznika serca lub innych tego typu urządzeń w okolicach zabiegu,
  • silnie opalona skóra.

Mediraty

Zadzwoń teraz