Mezoterapia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Swoją popularność zyskała dzięki niewielkiej inwazyjności i możliwości uzyskania doskonałych rezultatów. Zabieg polega na dostarczeniu skórze drogą iniekcji różnego typu substancji odżywczych i regeneracyjnych. Wpływa to na odbudowę jej struktur, pobudza produkcję dobroczynnego kolagenu i odmładza wygląd twarzy. Mezoterapia stosowana pod oczy redukuje zmarszczki, zmniejsza cienie i tzw. worki, zaś mezoterapia skóry głowy pobudza wzrost i hamuje wypadanie włosów.
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia mikroigłowa rozpoczyna się od aplikacji specjalnego kremu, którego rolą jest znieczulenie danego obszaru. Zabieg polega na nakłuwaniu wybranych partii twarzy i wprowadzaniu w głąb skóry tzw. mezokoktajlu. Jest to mieszanka składników odżywczych, indywidualnie dobrana dla potrzeb skóry pacjenta. W mezokoktajlu znajduje się np. kolagen, koenzym Q10, peptydy i witaminy. W trakcie i zaraz po zabiegu mezoterapii igłowej czasami pojawia się zaczerwienienie, zasinienie lub lekkie krwawienie, które znikają w ciągu kolejnych dni.
Mezoterapia igłowa twarzy
Mezoterapia mikroigłowa twarzy daje doskonałe rezultaty w zatrzymywaniu efektów starzenia. Dedykowana jest dla osób, których skóra narażona jest na negatywny wpływ szybkiego i stresującego trybu życia o małej ilości snu i przewlekłym zmęczeniu. Zabieg sprawia, że twarz znowu wygląda na wypoczętą, młodszą i świeżą.
Mezoterapia igłowa pod oczy
Zabieg mezoterapii igłowej pod oczy polecamy osobom ze zmarszczkami w okolicach oczu, zasinieniem i workami. Doskonałe efekty uzyskujemy także w przypadku, gdy skóra pod oczami jest bardzo wiotka, cienka, wręcz “prześwitująca”, o nierównomiernym kolorycie oraz jeśli ma tendencję do zastojów limfy w tkankach podskórnych.
Wykonanie zazwyczaj już 3 zabiegów co 2 tygodnie powinno przynieść spektakularną metamorfozę skóry pod oczami. Drobne zmarszczki zostaną wygładzone, skóra odżywiona i ujędrniona, bardziej “gęsta”, a jej krążenie poprawione.
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Zabieg może mieć charakter profilaktyczny lub leczniczy. Zalecamy go w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Mezoterapia skóry głowy polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczych, które pobudzają włosy do wzrostu oraz hamują ich wypadanie. W skład takich preparatów zazwyczaj wchodzą leki precyzyjnie dobrane leki przeciwzapalne, witaminy i elementy odżywcze. Zabieg jest tak samo popularny u kobiet, jak i u mężczyzn.
Czego nie wolno po mezoterapii igłowej – zalecenia po zabiegu
Zabieg charakteryzuje minimalna inwazyjność, jednak nawet w przypadku delikatnego przerwania ciągłości naskórka, należy przestrzegać pozabiegowych zaleceń lekarza.
Zaraz po zabiegu mezoterapii pacjent powinien stosować zalecone przez lekarza preparaty pielęgnacyjne na obszary zabiegowe skóry. Nie należy także wystawiać skóry na skrajne temperatury, np. korzystać z sauny, solarium. Po mezoterapii igłowej nie wolno podrażniać skóry w obszarze wykonania zabiegu. Kolejnym wskazaniem jest ograniczenie, a najlepiej odstawienie używek. Przez kilka dni po zabiegu pacjent powinien unikać słońca, w przeciwnym razie mogą powstać przebarwienia w miejscu iniekcji.