Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg wykonywany w celu modelowanie sylwetki. Jest nieinwazyjny, gdyż polega na wprowadzeniu w formie iniekcji specjalistycznych preparatów, odpowiedzialnych za likwidację komórek tłuszczowych. Następnie tłuszcze te są rozkładane w procesie przemiany materii i ostatecznie wydalone z organizmu. Lipoliza iniekcyjna mylona jest niekiedy z liposukcją. Są to jednak całkowicie odmienne zabiegi.

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg?

Lipoliza iniekcyjna to doskonały sposób na modelowanie sylwetki w przypadku, gdy pomimo aktywności fizycznej pacjent ma problem z pozbyciem się fałdek tłuszczu z niektórych obszarów ciała. W naszym gabinecie wykonujemy także lipolizę twarzy, a dokładnie lipolizę podbródka, policzków i worków pod oczami.

Zabieg lipolizy polega na zaaplikowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki specjalnych, bezpiecznych dla organizmu preparatów. Głównym składnikiem stosowanego środka jest roztwór fosfatydylocholiny – znany od dawna w medycynie, stosowany w leczeniu zatorów tłuszczowych.

Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji skóry obszaru zabiegowego. Następnie iniekcyjnie wprowadzamy preparat odpowiedzialny za rozpuszczenie tłuszczy w ilości zależnej od wielkości tkanki tłuszczowej. Cały proces trwa około 50 minut. Iniekcja jest wykonywana bardzo delikatnie. Zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny, nie wymaga długiej rekonwalescencji. Ważny czynnikiem jest też w przypadku lipolizy brak efektów ubocznych, które wpływałyby niekorzystnie na organizm.

Lipoliza iniekcyjna podbródka, policzków

Efektem lipolizy twarzy może być “podniesienie” jej owalu, opadniętych policzków, czy też likwidacja drugiego podbródka. Zabieg nie tylko usuwa komórki tłuszczowe, ale wpływa także na produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia krążenie krwii. Dzięki temu skóra twarzy nabiera blasku, jest bardziej nawilżona i odżywiona, a procesy jej starzenia są spowolnione. Najlepsze efekty lipozlizy iniekcyjnej twarzy osiąga się po wykonaniu serii 3 zabiegów.

Lipoliza iniekcyjna boczków, bryczesów

Lipoliza iniekcyjna boczków, „bryczesów” oraz innych fałdek tłuszczu w okolicach brzucha, pośladków, bioder, ud lub innych obszarów ciała to zabieg, który pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. W zależności od stanu wyjściowego wybranej partii ciała, lekarz zaleci właściwą ilość cykli lipolizy iniekcyjnej. Zaleceniem po zabiegu jest wykonanie odstępów pomiędzy seriami. Powinny one trwać około 3-4 tygodnie.

Zalecenia po zabiegu lipolizy

W ciągu kilku dni po zakończeniu każdego zabiegu wskazane jest przeprowadzanie drenażu lub masażu limfatycznego. Dzięki temu transport tłuszczu do wątroby będzie przebiegał sprawniej. Tak jest on rozkładany, a następnie wydalany z organizmu w procesie przemiany materii.

Już w czasie po pierwszych 3 tygodniach pacjent może zauważyć zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Przez cały czas oczekiwania na pełny efekt lipolizy iniekcyjnej zaleceniem po zabiegu jest:

  • picie dużej ilości wody i spożywanie lekkostrawnych posiłków,
  • przez pierwszy tydzień unikanie ekstremalnych temperatur,
  • przez około 1,5 miesiąca chronienie się od słońca (SPF +50), aby nie doszło do przebarwień.

Lipoliza nie ma efektów ubocznych, które mogłyby niepokoić. Należą do nich jedynie zaczerwienienia w miejscu ukłucia oraz drobny obrzęk i zasinienie. Znikają one całkowicie w ciągu 2 tygodni.

Jak długo utrzymuje się efekt lipolizy?

Efektem lipolizy iniekcyjnej jest redukcja fałdek tłuszczu pod pośladkami i na brzuchu, drobnych wałeczków w okolicy pach, na plecach i karku. Zabieg doskonale wyszczupla ramiona, kolana i uda. Z twarzy znika nagromadzenie tłuszczu w “workach” pod oczami, policzki i cały owal wraca na dawne miejsce, a dzięki likwidacji drugiego podbródka, linia żuchwy jest ponownie wyraźnie zarysowana.

Jak długo utrzymuje się efekt lipolizy? Należy pamiętać, że komórki tłuszczowe uwalniają tłuszcze, ale nie znikają, Jedynie zmniejszają się, dzięki czemu osiągamy rezultaty smuklejszej sylwetki. Aby utrzymać go na stałe, radzimy stosowanie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

Zapraszamy na zabieg do naszej klinik Warszawa Mokotów

Lipoliza iniekcyjna podbródka900 zł
Lipoliza iniekcyjna okolic brzucha1200 - 1600 zł

Mediraty

Zadzwoń teraz