Stomatologia estetyczna

Czym jest stomatologia estetyczna?

Coraz większa liczba pacjentów zwraca uwagę na kolor swoich zębów, ich kształt oraz obecność przebarwień. Stomatologia estetyczna to zabiegi poprawiające wygląd zębów i przywracające piękny uśmiech.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Gabinet Stomatologiczny Uśmiech Zdrowia oferuje szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, wśród których znajdują się m.in.

  • usuwanie osadu oraz kamienia
  • polerowanie powierzchni zęba
  • wybielanie zębów
  • odbudowa estetyczna zęba
  • korygowanie kształtu zęba przy pomocy licówek kompozytowych lub porcelanowych
  • mosty, protezy oraz implanty

Odbudowa estetyczna zęba przy wykorzystaniu materiału mikrohybrydowego z nanowypełniaczem

W Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia do odbudowy estetycznej zębów wykorzystywany jest materiał mikrohybrydowy z nanowypełniaczem, który pozwala uzyskać spektakularne rezultaty. Materiał ten idealnie rozprasza światło, dzięki czemu zapewnia efekt niemal identyczny jak naturalne tkanki zęba.

G-aenial jest głównie polecany do odbudowy estetycznej zębów w odcinku przednim. Dzięki swojej znacznej twardości wykorzystywany jest jednak również do rekonstrukcji zębów w odcinku bocznym.

Niezwłocznego wymienienia wymagają stare wypełnienia, które są przebarwione, rozszczelnione, ukruszone bądź płaskie, tzw. “lotniska”. Wymiana wypełnienia w odpowiednim czasie chroni przed powikłaniami związanymi z miazgą (nerwami), a tym samym chroni przed bólem.

Odbudowa zęba, która przywraca jego prawidłowy kształt w znacznym stopniu wpływa na poprawę wydolności oraz jakości żucia. Starcie wypełnień często doprowadza do zaniżenia wysokości zwarcia, a to może wiązać się z pogorszeniem wyglądu zewnętrznego, skróceniem dolnego odcinka twarzy, a także wystąpieniem dolegliwości w obrębie mięśni twarzy i szyi.

Nasi lekarze

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Nasz zespół

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

PROMOCJA: Wybielanie zębów

PROMOCJA: Wybielanie zębów

Nie tylko wiosna to czas zmian. Również jesienią zadbajmy o to, żeby nasz uśmiech zmienił się w piękny i zdrowy. Zapraszamy do skorzystania z usługi wybielania zębów (wybielanie laserem, wybielanie lampą) w promocyjnej cenie.

Czytaj więcej

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Z okazji lata zapraszamy do skorzystania z Wakacyjnego Pakietu na Piękny Uśmiech. Pakiet obejmuje trzy zabiegi z zakresu usług profilaktycznych: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Czytaj więcej

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Co sprawia, że zgrzytamy zębami? W jaki sposób można leczyć bruksizm? Czy zgrzytanie zębami to wyłącznie problem stomatologiczny? O to między innymi zapytaliśmy Małgorzatę Dąbek-Skoczylas, lekarz stomatolog w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia w Warszawie.

Czytaj więcej

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Jeżeli planujesz zabieg implantologiczny lub chirurgiczny niezbędne może być wykonanie tomografii komputerowej. Badanie to pokazuje bowiem wszystkie struktury anatomiczne, które mogą być niedokładnie odwzorowane na zdjęciu 2D. 

Czytaj więcej