Endodoncja

Czym jest endodoncja?

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób miazgi zęba oraz powikłaniami zachodzącymi w jej obrębie.

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne, popularnie zwane kanałowym, polega na usunięciu zainfekowanej tkanki zęba (miazgi) z kanałów korzeniowych, ich mechanicznym i chemicznym oczyszczeniu i dezynfekcji oraz szczelnym, trójwymiarowym wypełnieniu kanałów materiałem biokompatybilnym.

Leczenie kanałowe wymaga dużego doświadczenia, umiejętności i precyzji lekarza endodonty. Znaczna część zabiegów jest czasochłonna, a leczenie nierzadko wielowizytowe i wymagające zastosowania specjalistycznego oraz kosztownego sprzętu.

Leczenie endodontyczne oferowane przez Gabinet Stomatologiczny Uśmiech Zdrowia

  • Leczenie przy użyciu mikroskopu endodontycznego

W Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia wykonywane są wszystkie zabiegi specjalistyczne z zakresu endodoncji z użyciem mikroskopu zabiegowego:

  • leczenie kanałowe jako powikłanie zapalenia miazgi
  • powtórne leczenie kanałowe (rewizja leczenia kanałowego)
  • usuwanie złamanych narzędzi i innych ciał obcych z kanałów korzeniowych
  • poszukiwanie kanałów dodatkowych często pomijanych w przypadku pracy bez mikroskopu endodontycznego
  • udrażnianie kanałów zobliterowanych (wąskich, zwapniałych), zakrzywionych oraz o nietypowej anatomii i przebiegu
  • zamykanie perforacji przy zastosowaniu cementu MTA

W skomplikowanych przypadkach, które jeszcze nie tak dawno kończyły się usunięciem zęba, stosowane są lupy zabiegowe oraz mikroskop endodontyczny, które znacznie usprawniają leczenie.

Zapewniają one bowiem właściwe powiększenie pola zabiegowego oraz precyzję działania. Dzięki wysoce specjalistycznym parametrom mikroskopu, w bardzo szybki i łatwy sposób można zidentyfikować przyczyny schorzenia lub powikłań.

  • Trwałe i innowacyjne wypełnienie kanałów w technologii 3D

Gabinet Stomatologiczny Uśmiech Zdrowia wyposażony jest w Calamus Dual, czyli zintegrowane urządzenie stomatologiczne, które umożliwia innowacyjne, szczelne oraz trwałe wypełnianie kanałów korzeniowych w technologii 3D.

Podczas leczenia kanałowego, a dokładniej po opracowaniu kanału, należy go szczelnie zamknąć, do tego służy właśnie Calamus Dual. Na początku wypełniane są okolice wierzchołkowe korzenia, następnie kanały uzupełniane są elastyczną gutaperką. Dzięki nowoczesnej technologii, kanał zostaje bardzo dokładnie i szczelnie zamknięty, a tym samym nie zagrażają mu żadne bakterie oraz zakażenia.

Urządzenie jest przystosowane zarówno do wypełniania części przywierzchołkowej (Downpack-Pack), jak i środkowej i koronowej (Backfill-Flow) kanałów.

Nasi lekarze

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Nasz zespół

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

PROMOCJA: Wybielanie zębów

PROMOCJA: Wybielanie zębów

Nie tylko wiosna to czas zmian. Również jesienią zadbajmy o to, żeby nasz uśmiech zmienił się w piękny i zdrowy. Zapraszamy do skorzystania z usługi wybielania zębów (wybielanie laserem, wybielanie lampą) w promocyjnej cenie.

Czytaj więcej

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Z okazji lata zapraszamy do skorzystania z Wakacyjnego Pakietu na Piękny Uśmiech. Pakiet obejmuje trzy zabiegi z zakresu usług profilaktycznych: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Czytaj więcej

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Co sprawia, że zgrzytamy zębami? W jaki sposób można leczyć bruksizm? Czy zgrzytanie zębami to wyłącznie problem stomatologiczny? O to między innymi zapytaliśmy Małgorzatę Dąbek-Skoczylas, lekarz stomatolog w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia w Warszawie.

Czytaj więcej

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Jeżeli planujesz zabieg implantologiczny lub chirurgiczny niezbędne może być wykonanie tomografii komputerowej. Badanie to pokazuje bowiem wszystkie struktury anatomiczne, które mogą być niedokładnie odwzorowane na zdjęciu 2D. 

Czytaj więcej