Wybielanie zębów laserem diodowym. Pytania i odpowiedzi.

wybielanie zębów laserem diodowym

Wybielanie zębów laserem diodowym. Pytania i odpowiedzi.

Na czym polega wybielanie zębów laserem diodowym? Jakie przynosi efekty? Czy jest bezpieczne? Zapraszamy nie tylko do lektury tekstu „Wybielanie zębów laserem diodowym. Pytania i odpowiedzi”, ale i do skorzystania z zabiegu w gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia. 

Na czym polega zabieg wybielania zębów laserem diodowym?
Zabieg wybielania zębów laserem diodowym polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera.

Czy tego typu zabieg jest bezpieczny?
Laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera, dzięki czemu zabiegi przeprowadzane przy jego wykorzystaniu są bardzo bezpieczne i dodatkowo dotyczą prawie wszystkich dziedzin stomatologii, nie tylko wybielania zębów.

Czy na zabieg wybielania zębów laserem diodowym można przyjść do gabinetu „z ulicy”? Innymi słowy, czy potrzebne są wcześniejsze badania, kontrole, innego typu przygotowanie?
Jednym z warunków przeprowadzenia zabiegu laserowego wybielania zębów jest wcześniejsze dokładne oczyszczenie z płytki nazębnej i kamienia, czyli profesjonalne czyszczenie zębów. Należy również uzupełnić wszystkie ubytki. Uzupełnienie ubytków jest konieczne, ponieważ nie można dopuścić do sytuacji, w której substancje wybielające zęby mogłyby się przedostać do miazgi zębowej, powodując tym samym jej podrażnienie.

Jakie efekty przynosi wybielanie zębów laserem diodowym?
Efekt wybielania jest sprawą indywidualną, zależy więc od indywidualnych uwarunkowań klinicznych pacjenta. Przed zabiegiem zalecane jest skonsultowanie i omówienie z lekarzem stomatologiem efektów kuracji, jakich możemy się spodziewać.
Przeważnie, efekt końcowy to rozjaśnienie koloru zębów od 6 do 12 tonów według kolornika VITA. Finalny kolor zębów po wybielaniu ustala się w okresie około dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu. Po zabiegu zęby stają się bardziej chłonne na substancje barwiące. W celu utrwalenia efektu, pacjent musi więc stosować tzw. „dietę białą” przez około 2-3 doby. Zakazane są m.in. kawa, herbata, czerwone wino, soki owocowe. Należy również ograniczyć palenie papierosów.

Czy licówki i korony sztuczne również się wybielą?
Zabieg wybielania może wybielić jedynie naturalne zęby, więc korony sztuczne i licówki nie wybielą się.

Czy zęby można wybielić raz na zawsze i jak długo utrzymuje się efekt wybielania?
Barwa zębów ulega stabilizacji po około dwóch tygodniach od zakończenia zabiegu wybielania. W zależności od żywieniowych oraz higienicznych utrzymuje się od roku do trzech lat. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Czy wybielanie zębów laserem diodowym jest bolesne?
Większość pacjentów nie odczuwa bólu czy też dyskomfortu podczas wybielania. Należy jednak wspomnieć o możliwości wystąpienia chwilowej nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów laserem diodowym?
W przypadku kobiet przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża oraz karmienie piersią. Do zabiegu laserowego wybielania zębów nie powinni być również kwalifikowani pacjenci cierpiący na choroby periodontologiczne, posiadający głęboko odsłonięte szyjki zębowe, uszkodzone szkliwo, niezabezpieczone ubytki, uczulenie na związki chemiczne (takie jak nadtlenek wodoru).

Zadzwoń teraz