Laser diodowy

GOMA8045

Wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i brak powikłań, możliwość przeprowadzania leczenia bez znieczulenia, komfort pacjenta. Tak w skrócie scharakteryzować można zabiegi stomatologiczne przeprowadzane przy wykorzystaniu laserów diodowych.

Dziedziny stomatologii, w których stosowany jest laser diodowy i potwierdzona jest jego skuteczność:

 • Endodoncja
  Podczas zabiegów, które mają na celu wyeliminowanie zakażenia miazgi i ochronę zębów przed inwazją drobnoustrojów w przyszłości, wykorzystuje się bakteriobójczy efekt lasera. Zwalczane są mikroorganizmy w kanale zęba, zwłaszcza w bocznych kanalikach zębiny. Laser jest bowiem nieocenionym narzędziem w przypadku usuwania zmian w jamie ustnej z okolic trudno dostępnych.
 • Periodontologia
  Pacjenci z parodontozą dzięki zastosowaniu lasera diodowego – który eliminuje w znacznym stopniu florę bakteryjną, odpowiedzialną za stan zapalny – mogą liczyć na redukcję powstawania kieszeni i całkowite uzdrowienie dziąseł. Zdecydowanie przyspieszone jest również gojenie. Zastosowanie lasera pozwala na prawie bezbolesne interwencje wewnątrz kieszeni dziąsłowych.
 • Periimplantitis
  Leczenie zapalenia tkanek wokół implantu.
 • Chirurgia
  Podczas chirurgicznego leczenia stomatologicznego laser diodowy gwarantuje bezkrwawy zabieg (rana nie krwawi i jest sterylna). Dodatkowo, w niektórych przypadkach wykorzystanie podczas zabiegu lasera nie wymaga podawania znieczulenia ani zakładania szwów już po wykonaniu zabiegu. Rana szybciej się goi, nie ma tendencji do ponownego odrastania dziąsła, a tzw. ból pooperacyjny jest mniej dotkliwy niż w przypadku zabiegów wykorzystujących metody tradycyjne.
 • Nadwrażliwość zębów
  Laser diodowy stosowany jest również w leczeniu nadwrażliwości zębów, która charakteryzuje się krótkim, ostrym bólem wynikającym z reakcji odsłoniętej zębiny na m.in. bodźce termiczne, chemiczne czy też mechaniczne.
 • Stomatologia zachowawcza
  Laser diodowy wykorzystywany jest podczas zabiegów mających na celu wyeliminowanie próchnicy czy też głębokich ubytków.
 • Stomatologia estetyczna
  Stomatologia estetyczna korzysta z laserów diodowych np. podczas wybielania zębów. Podczas takiego zabiegu nakładany jest żel wybielający, który następnie jest aktywowany światłem lasera.

Laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera, dzięki czemu zabiegi przeprowadzane przy jego wykorzystaniu są bardzo bezpieczne i dodatkowo dotyczą prawie wszystkich dziedzin stomatologii.

Nasadka łukowa do wybielania.

Nasadka łukowa do wybielania.

Przykłady dolegliwości leczonych przy wykorzystaniu lasera diodowego:

 • Mioartropatia i inne choroby stawu skroniowo-żuchwowego
 • Afty przewlekłe/ nadżerki
 • Opryszczka zwykła
 • Nadwrażliwość zębiny w miejscu przylegania kamer ortodontycznych lub protetycznych
 • Nadwrażliwość szyjek zębowych
 • Rany w zabiegach chirurgicznych
 • Parestezje nerwu zębodołowego

Zabiegi stomatologiczne w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia z użyciem lasera diodowego:

 • Mikrochirurgia
  otwarcie ropnia, afty, zatrzymanie krwawienia, włókniaki, naczyniaki, wycięcie wędzidełka, odsłonięcie implantu, operacja płatowa, plastyka przedsionka, usunięcie brodawki, wydłużanie korony klinicznej
 • Periodontologia
  przedzabiegowe odkażanie, kiretaż dziąsłowy, leczenie kieszonek, koagulacja, gingiwektomia, nadziąślaki
 • Endodoncja
  leczenie nadwrażliwości, sterylizacja kanałów
 • Wybielanie
  wybielanie – łuk, wybielanie – ząb
 • Biostymulacja
  terapia przeciwbólowa, suchy zębodół, zapalenie dziąseł, zapalenie miazgi, zapalenie gruczołu ślinowego, odleżyny, rany, krwawienie pozabiegowe, gojenie pochirurgiczne, rany poekstrakcyjne, uszkodzenie nerwów, szczękościsk, neuralgia nerwu trójdzielnego, nadwrażliwość zębiny, ropień kieszonek, stymulacja osteogenezy, uraz stawu skroniowo-żuchwowego, aftowe zapalenie jamy ustnej, pryszczkowe zapalenie wargi, martwica dziąseł, zanik dziąseł, nadwrażliwość szyjek zębowych, obnażanie miazgi, patologia połączeń ustno-zatokowych, złamanie wyrostka zębodołowego, zapalenie brodawki międzydziąsłowej, zapalenie zatok
 • Fotoaktywna dezynfekcja
  Periodontologia/kieszenie dziąsłowe, Periodontologia/zapalenie dziąseł, Endodoncja/odkażanie kanałów, Stany zapalne/ afty, opryszczki, Stomatologia zachowacza / próchnica, Higienizacja / skalling, Leczenie martwicy / utrata kości, odkażanie implantów.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem lasera diodowego:

 • krótki czas zabiegu
 • 99,99 % bakterii, wirusów i grzybów jest skutecznie niszczona
 • leczenie jest bezpieczne i bezbolesne
 • brak krwawienia podczas zabiegu
 • brak konieczności zakładania szwów
 • szybsze gojenie rany powstałej po zabiegu
 • leczenie infekcji w kanałach korzeniowych, kieszonkach przyzębnych bezinwazyjnie
 • część zabiegów nie wymaga podania znieczulenia.
 • brak skutków ubocznych i uczuleń
 • nie działa na przylegające tkanki

Nasi lekarze

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Nasz zespół

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

PROMOCJA: Wybielanie zębów

PROMOCJA: Wybielanie zębów

Nie tylko wiosna to czas zmian. Również jesienią zadbajmy o to, żeby nasz uśmiech zmienił się w piękny i zdrowy. Zapraszamy do skorzystania z usługi wybielania zębów (wybielanie laserem, wybielanie lampą) w promocyjnej cenie.

Czytaj więcej

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Z okazji lata zapraszamy do skorzystania z Wakacyjnego Pakietu na Piękny Uśmiech. Pakiet obejmuje trzy zabiegi z zakresu usług profilaktycznych: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Czytaj więcej

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Co sprawia, że zgrzytamy zębami? W jaki sposób można leczyć bruksizm? Czy zgrzytanie zębami to wyłącznie problem stomatologiczny? O to między innymi zapytaliśmy Małgorzatę Dąbek-Skoczylas, lekarz stomatolog w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia w Warszawie.

Czytaj więcej

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Jeżeli planujesz zabieg implantologiczny lub chirurgiczny niezbędne może być wykonanie tomografii komputerowej. Badanie to pokazuje bowiem wszystkie struktury anatomiczne, które mogą być niedokładnie odwzorowane na zdjęciu 2D. 

Czytaj więcej