Tomograf Hyperion X9 w Gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia.

Wiedza i doświadczenie naszych lekarzy stomatologów to podstawa. W leczeniu pomaga nam jednak również najwyższej jakości specjalistyczny sprzęt, w tym m.in. tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem.

Tomograf Hyperion X9 jest aparatem diagnostycznym, który wykonuje zdjęcia RTG zębów w technice obrazowania cyfrowego 2D (pantomogram) i trójwymiarowego 3D (tomografia komputerowa oraz cefalometria).

Obraz cyfrowy 2D / Pantomogram

Czy Twoich zębów nie zaatakowała próchnica? Jak wygląda jakość wypełnień zębów? Czy prawidłowo zostało przeprowadzone leczenie kanałowe? A może planujesz leczenie protetyczne, implantologiczne lub ortodontyczne? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, będziesz potrzebował pantomogramu – zdjęcia, które pomoże lekarzowi stomatologowi ocenić stan Twojego uzębienia. Na wykonanie takiego zdjęcia pozwala dostępny w naszym Gabinecie nowoczesny i najwyższej jakości pantomograf. Na pantomogramie widoczne będą zarówno zęby dolne, jak i górne, ich ułożenie w kości.

Obraz trójwymiarowy 3d/ Tomografia komputerowa

Jeżeli planujesz zabieg implantologiczny lub chirurgiczny niezbędne może być również wykonanie tomografii komputerowej. Badanie to pokazuje bowiem wszystkie struktury anatomiczne, które mogą być niedokładnie odwzorowane na zdjęciu 2D. Dodatkowo, dzięki spcjalistycznym programom komputerowym, na badanie można nałożyć symulację implantu, a tym samym lekarz stomatolog uzyska wiedzę, jakie ma możliwości podczas leczenia implantologicznego.

Obraz trójwymiarowy 3d/ Cefalometria

Jeżeli planujesz leczenie ortodontyczne, niezbędne będzie wykonanie zdjęcia cefalometrycznego, na którym dokładnie widoczne są zarówno struktury kostne, jak i tkanki miękkie oraz podniebienie twarde i zatoki przynosowe. Na podstawie zdjęcia cefalometrycznego lekarz ortodonta jest w stanie ocenić wzrost kostny pacjenta, a to z kolei niezbędne jest przy diagnostyce w leczeniu ortodontycznym. Zdjęcia stwarzają również możliwość porównania stanu zgryzu przed leczeniem i po leczeniu.

Zalety:

  • Dzięki tomografowi Hyperion X9 wykonywane są zdjęcia tylko wybranego miejsca. Tym samym dawka promieniowania jest prawie zupełnie niezauważalna dla organizmu. Otrzymujemy dokładne zdjęcia przy jednoczesnym radyklanym obniżeniu dawki napromieniowania.
  • Wykonanie tomografii komputerowej, pantomogramu czy też cefalometrii trwa kilka minut. Tym samym znaczenie szybciej można nie tylko postawić diagnozę, ale i rozpocząć właściwe leczenie Pacjenta.
  • Precyzja i dokładność zdjęć.

Jak to działa? Obejrzyj film.

Zapraszamy do Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia przy Alei Wilanowskiej 105/1 w Warszawie. Umów się na wizytę >>> TU

Umów się na wizytę

captcha

Nasi lekarze

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Nasz zespół

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

PROMOCJA: Wybielanie zębów

PROMOCJA: Wybielanie zębów

Nie tylko wiosna to czas zmian. Również jesienią zadbajmy o to, żeby nasz uśmiech zmienił się w piękny i zdrowy. Zapraszamy do skorzystania z usługi wybielania zębów (wybielanie laserem, wybielanie lampą) w promocyjnej cenie.

Czytaj więcej

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Wakacyjny Pakiet na Piękny Uśmiech

Z okazji lata zapraszamy do skorzystania z Wakacyjnego Pakietu na Piękny Uśmiech. Pakiet obejmuje trzy zabiegi z zakresu usług profilaktycznych: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Czytaj więcej

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Zgrzytasz zębami? Przeczytaj!

Co sprawia, że zgrzytamy zębami? W jaki sposób można leczyć bruksizm? Czy zgrzytanie zębami to wyłącznie problem stomatologiczny? O to między innymi zapytaliśmy Małgorzatę Dąbek-Skoczylas, lekarz stomatolog w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia w Warszawie.

Czytaj więcej

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Tomografia komputerowa / Obraz trójwymiarowy 3d

Jeżeli planujesz zabieg implantologiczny lub chirurgiczny niezbędne może być wykonanie tomografii komputerowej. Badanie to pokazuje bowiem wszystkie struktury anatomiczne, które mogą być niedokładnie odwzorowane na zdjęciu 2D. 

Czytaj więcej