Stomatologia estetyczna

Czym jest stomatologia estetyczna?

Coraz większa liczba pacjentów zwraca uwagę na kolor swoich zębów, ich kształt oraz obecność przebarwień. Stomatologia estetyczna to zabiegi poprawiające wygląd zębów i przywracające piękny uśmiech.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Gabinet Stomatologiczny Uśmiech Zdrowia oferuje szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, wśród których znajdują się m.in.

  • usuwanie osadu oraz kamienia
  • polerowanie powierzchni zęba
  • wybielanie zębów
  • odbudowa estetyczna zęba
  • korygowanie kształtu zęba przy pomocy licówek kompozytowych lub porcelanowych
  • mosty, protezy oraz implanty

Odbudowa estetyczna zęba przy wykorzystaniu materiału mikrohybrydowego z nanowypełniaczem

W Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia do odbudowy estetycznej zębów wykorzystywany jest materiał mikrohybrydowy z nanowypełniaczem, który pozwala uzyskać spektakularne rezultaty. Materiał ten idealnie rozprasza światło, dzięki czemu zapewnia efekt niemal identyczny jak naturalne tkanki zęba.

G-aenial jest głównie polecany do odbudowy estetycznej zębów w odcinku przednim. Dzięki swojej znacznej twardości wykorzystywany jest jednak również do rekonstrukcji zębów w odcinku bocznym.

Niezwłocznego wymienienia wymagają stare wypełnienia, które są przebarwione, rozszczelnione, ukruszone bądź płaskie, tzw. „lotniska”. Wymiana wypełnienia w odpowiednim czasie chroni przed powikłaniami związanymi z miazgą (nerwami), a tym samym chroni przed bólem.

Odbudowa zęba, która przywraca jego prawidłowy kształt w znacznym stopniu wpływa na poprawę wydolności oraz jakości żucia. Starcie wypełnień często doprowadza do zaniżenia wysokości zwarcia, a to może wiązać się z pogorszeniem wyglądu zewnętrznego, skróceniem dolnego odcinka twarzy, a także wystąpieniem dolegliwości w obrębie mięśni twarzy i szyi.

Nasi lekarze

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Katarzyna Kucharska

Katarzyna Kucharska

Lekarz stomatolog Katarzyna Kucharska specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej. Jej wiedzę i doświadczenie potwierdza szcześciomodułowe szkolenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, zakończone dwustopniowym egzaminem.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Agnieszka Adamska

Agnieszka Adamska

Lekarz stomatolog Agnieszka Adamska specjalizuje się w stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, implantologii. Autorka badań i prac naukowych na temat zabiegów stomatologicznych przeprowadzanych u osób chorujących na cukrzycę. Z pełnym zaangażowaniem opiekuje się pacjentami cierpiącymi na dentofobię. Czytaj więcej

Nasz zespół

Dorota Czekala

Dorota Czekala

asystentka stomatologiczna

Sylwia Żochowska

Sylwia Żochowska

asystentka i higienistka stomatologiczna

Katarzyna Kaczmarczyk

Katarzyna Kaczmarczyk

asystentka stomatologiczna

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do skorzystania ze Świątecznego Pakietu na Piękny Uśmiech. Pakiet obejmuje trzy zabiegi z zakresu usług profilaktycznych: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech (scaling, piaskowanie, fluoryzacja) – 250 zł (stała cena – 280-300 zł).  Czytaj więcej

Jakie mogą być przyczyny przebarwienia zębów?

Jakie mogą być przyczyny przebarwienia zębów?

Piękny uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Co jednak zrobić, kiedy nasze zęby mają przebarwienia? Jakie mogą być przyczyny tych przebarwień?

Czytaj więcej

Dlaczego trzeba szczotkować język?

Dlaczego trzeba szczotkować język?

Większość z nas higienę jamy ustnej utożsamia wyłącznie z systematycznym szczotkowaniem zębów. Co więcej, większość z nas jest przekonana, że mycie zębów jest zabiegiem w zupełności wystarczającym do usunięcia z jamy ustnej wszystkich bakterii. Czy tak jest rzeczywiście?

Czytaj więcej

Tomograf Hyperion X9 w Gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia.

Tomograf Hyperion X9 w Gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia.

Wiedza i doświadczenie naszych lekarzy stomatologów to podstawa. W leczeniu pomaga nam jednak również najwyższej jakości specjalistyczny sprzęt, w tym m.in. tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem.

Czytaj więcej