Endodoncja

Czym jest endodoncja?

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób miazgi zęba oraz powikłaniami zachodzącymi w jej obrębie.

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne, popularnie zwane kanałowym, polega na usunięciu zainfekowanej tkanki zęba (miazgi) z kanałów korzeniowych, ich mechanicznym i chemicznym oczyszczeniu i dezynfekcji oraz szczelnym, trójwymiarowym wypełnieniu kanałów materiałem biokompatybilnym.

Leczenie kanałowe wymaga dużego doświadczenia, umiejętności i precyzji lekarza endodonty. Znaczna część zabiegów jest czasochłonna, a leczenie nierzadko wielowizytowe i wymagające zastosowania specjalistycznego oraz kosztownego sprzętu.

Leczenie endodontyczne oferowane przez Gabinet Stomatologiczny Uśmiech Zdrowia

  • Leczenie przy użyciu mikroskopu endodontycznego

W Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia wykonywane są wszystkie zabiegi specjalistyczne z zakresu endodoncji z użyciem mikroskopu zabiegowego:

  • leczenie kanałowe jako powikłanie zapalenia miazgi
  • powtórne leczenie kanałowe (rewizja leczenia kanałowego)
  • usuwanie złamanych narzędzi i innych ciał obcych z kanałów korzeniowych
  • poszukiwanie kanałów dodatkowych często pomijanych w przypadku pracy bez mikroskopu endodontycznego
  • udrażnianie kanałów zobliterowanych (wąskich, zwapniałych), zakrzywionych oraz o nietypowej anatomii i przebiegu
  • zamykanie perforacji przy zastosowaniu cementu MTA

W skomplikowanych przypadkach, które jeszcze nie tak dawno kończyły się usunięciem zęba, stosowane są lupy zabiegowe oraz mikroskop endodontyczny, które znacznie usprawniają leczenie.

Zapewniają one bowiem właściwe powiększenie pola zabiegowego oraz precyzję działania. Dzięki wysoce specjalistycznym parametrom mikroskopu, w bardzo szybki i łatwy sposób można zidentyfikować przyczyny schorzenia lub powikłań.

  • Trwałe i innowacyjne wypełnienie kanałów w technologii 3D

Gabinet Stomatologiczny Uśmiech Zdrowia wyposażony jest w Calamus Dual, czyli zintegrowane urządzenie stomatologiczne, które umożliwia innowacyjne, szczelne oraz trwałe wypełnianie kanałów korzeniowych w technologii 3D.

Podczas leczenia kanałowego, a dokładniej po opracowaniu kanału, należy go szczelnie zamknąć, do tego służy właśnie Calamus Dual. Na początku wypełniane są okolice wierzchołkowe korzenia, następnie kanały uzupełniane są elastyczną gutaperką. Dzięki nowoczesnej technologii, kanał zostaje bardzo dokładnie i szczelnie zamknięty, a tym samym nie zagrażają mu żadne bakterie oraz zakażenia.

Urządzenie jest przystosowane zarówno do wypełniania części przywierzchołkowej (Downpack-Pack), jak i środkowej i koronowej (Backfill-Flow) kanałów.

Nasi lekarze

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Katarzyna Kucharska

Katarzyna Kucharska

Lekarz stomatolog Katarzyna Kucharska specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej. Jej wiedzę i doświadczenie potwierdza szcześciomodułowe szkolenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, zakończone dwustopniowym egzaminem.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Agnieszka Adamska

Agnieszka Adamska

Lekarz stomatolog Agnieszka Adamska specjalizuje się w stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, implantologii. Autorka badań i prac naukowych na temat zabiegów stomatologicznych przeprowadzanych u osób chorujących na cukrzycę. Z pełnym zaangażowaniem opiekuje się pacjentami cierpiącymi na dentofobię. Czytaj więcej

Nasz zespół

Katarzyna Kaczmarczyk

Katarzyna Kaczmarczyk

asystentka stomatologiczna

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

Tomograf Hyperion X9 w Gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia.

Tomograf Hyperion X9 w Gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia.

Wiedza i doświadczenie naszych lekarzy stomatologów to podstawa. W leczeniu pomaga nam jednak również najwyższej jakości specjalistyczny sprzęt, w tym m.in. tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem.

Czytaj więcej

KONKURS! Wygraj voucher na zabieg czyszczenia zębów!

Wybierz się z nami oraz z portalem www.ohme.pl w podróż za jeden uśmiech. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest voucher na zabieg czyszczenia zębów.

Czytaj więcej

Uśmiech Zdrowia w The British School Warsaw

Uśmiech Zdrowia w The British School Warsaw

Agnieszka Adamska, lekarz stomatolog z Gabinetów Stomatologicznych Uśmiech Zdrowia, poprowadziła zajęcia edukacyjne dla najmłodszych w The British School Warsaw. Zapraszamy na krótką fotorelację ze spotkania.

Czytaj więcej

Drugi Gabinet Uśmiech Zdrowia – prezentacja fotograficzna

Drugi Gabinet Uśmiech Zdrowia – prezentacja fotograficzna

Zapraszamy na krótką fotograficzną prezentację naszego drugiego Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia przy Alei Wilanowskiej 105/1.

Czytaj więcej