Laser diodowy

GOMA8045

Wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i brak powikłań, możliwość przeprowadzania leczenia bez znieczulenia, komfort pacjenta. Tak w skrócie scharakteryzować można zabiegi stomatologiczne przeprowadzane przy wykorzystaniu laserów diodowych.

Dziedziny stomatologii, w których stosowany jest laser diodowy i potwierdzona jest jego skuteczność:

 • Endodoncja
  Podczas zabiegów, które mają na celu wyeliminowanie zakażenia miazgi i ochronę zębów przed inwazją drobnoustrojów w przyszłości, wykorzystuje się bakteriobójczy efekt lasera. Zwalczane są mikroorganizmy w kanale zęba, zwłaszcza w bocznych kanalikach zębiny. Laser jest bowiem nieocenionym narzędziem w przypadku usuwania zmian w jamie ustnej z okolic trudno dostępnych.
 • Periodontologia
  Pacjenci z parodontozą dzięki zastosowaniu lasera diodowego – który eliminuje w znacznym stopniu florę bakteryjną, odpowiedzialną za stan zapalny – mogą liczyć na redukcję powstawania kieszeni i całkowite uzdrowienie dziąseł. Zdecydowanie przyspieszone jest również gojenie. Zastosowanie lasera pozwala na prawie bezbolesne interwencje wewnątrz kieszeni dziąsłowych.
 • Periimplantitis
  Leczenie zapalenia tkanek wokół implantu.
 • Chirurgia
  Podczas chirurgicznego leczenia stomatologicznego laser diodowy gwarantuje bezkrwawy zabieg (rana nie krwawi i jest sterylna). Dodatkowo, w niektórych przypadkach wykorzystanie podczas zabiegu lasera nie wymaga podawania znieczulenia ani zakładania szwów już po wykonaniu zabiegu. Rana szybciej się goi, nie ma tendencji do ponownego odrastania dziąsła, a tzw. ból pooperacyjny jest mniej dotkliwy niż w przypadku zabiegów wykorzystujących metody tradycyjne.
 • Nadwrażliwość zębów
  Laser diodowy stosowany jest również w leczeniu nadwrażliwości zębów, która charakteryzuje się krótkim, ostrym bólem wynikającym z reakcji odsłoniętej zębiny na m.in. bodźce termiczne, chemiczne czy też mechaniczne.
 • Stomatologia zachowawcza
  Laser diodowy wykorzystywany jest podczas zabiegów mających na celu wyeliminowanie próchnicy czy też głębokich ubytków.
 • Stomatologia estetyczna
  Stomatologia estetyczna korzysta z laserów diodowych np. podczas wybielania zębów. Podczas takiego zabiegu nakładany jest żel wybielający, który następnie jest aktywowany światłem lasera.

Laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera, dzięki czemu zabiegi przeprowadzane przy jego wykorzystaniu są bardzo bezpieczne i dodatkowo dotyczą prawie wszystkich dziedzin stomatologii.

Nasadka łukowa do wybielania.

Nasadka łukowa do wybielania.

Przykłady dolegliwości leczonych przy wykorzystaniu lasera diodowego:

 • Mioartropatia i inne choroby stawu skroniowo-żuchwowego
 • Afty przewlekłe/ nadżerki
 • Opryszczka zwykła
 • Nadwrażliwość zębiny w miejscu przylegania kamer ortodontycznych lub protetycznych
 • Nadwrażliwość szyjek zębowych
 • Rany w zabiegach chirurgicznych
 • Parestezje nerwu zębodołowego

Zabiegi stomatologiczne w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia z użyciem lasera diodowego:

 • Mikrochirurgia
  otwarcie ropnia, afty, zatrzymanie krwawienia, włókniaki, naczyniaki, wycięcie wędzidełka, odsłonięcie implantu, operacja płatowa, plastyka przedsionka, usunięcie brodawki, wydłużanie korony klinicznej
 • Periodontologia
  przedzabiegowe odkażanie, kiretaż dziąsłowy, leczenie kieszonek, koagulacja, gingiwektomia, nadziąślaki
 • Endodoncja
  leczenie nadwrażliwości, sterylizacja kanałów
 • Wybielanie
  wybielanie – łuk, wybielanie – ząb
 • Biostymulacja
  terapia przeciwbólowa, suchy zębodół, zapalenie dziąseł, zapalenie miazgi, zapalenie gruczołu ślinowego, odleżyny, rany, krwawienie pozabiegowe, gojenie pochirurgiczne, rany poekstrakcyjne, uszkodzenie nerwów, szczękościsk, neuralgia nerwu trójdzielnego, nadwrażliwość zębiny, ropień kieszonek, stymulacja osteogenezy, uraz stawu skroniowo-żuchwowego, aftowe zapalenie jamy ustnej, pryszczkowe zapalenie wargi, martwica dziąseł, zanik dziąseł, nadwrażliwość szyjek zębowych, obnażanie miazgi, patologia połączeń ustno-zatokowych, złamanie wyrostka zębodołowego, zapalenie brodawki międzydziąsłowej, zapalenie zatok
 • Fotoaktywna dezynfekcja
  Periodontologia/kieszenie dziąsłowe, Periodontologia/zapalenie dziąseł, Endodoncja/odkażanie kanałów, Stany zapalne/ afty, opryszczki, Stomatologia zachowacza / próchnica, Higienizacja / skalling, Leczenie martwicy / utrata kości, odkażanie implantów.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem lasera diodowego:

 • krótki czas zabiegu
 • 99,99 % bakterii, wirusów i grzybów jest skutecznie niszczona
 • leczenie jest bezpieczne i bezbolesne
 • brak krwawienia podczas zabiegu
 • brak konieczności zakładania szwów
 • szybsze gojenie rany powstałej po zabiegu
 • leczenie infekcji w kanałach korzeniowych, kieszonkach przyzębnych bezinwazyjnie
 • część zabiegów nie wymaga podania znieczulenia.
 • brak skutków ubocznych i uczuleń
 • nie działa na przylegające tkanki

Umów się na wizytę


Please leave this field empty.

Nasi lekarze

Małgorzata Dąbek-Skoczylas

Małgorzata Dąbek-Skoczylas

Lekarz stomatolog Małgorzata Dąbek-Skoczylas specjalizuje się m.in. w stomatologii estetycznej.

W swojej pracy na Pacjenta stara się patrzeć holistycznie – chce, aby Pacjenci cieszyli się nie tylko zdrowymi zębami, ale także estetycznym uśmiechem, dodającym pewności siebie.

Czytaj więcej

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Katarzyna Kucharska

Katarzyna Kucharska

Lekarz stomatolog Katarzyna Kucharska specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej. Jej wiedzę i doświadczenie potwierdza szcześciomodułowe szkolenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, zakończone dwustopniowym egzaminem.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Agnieszka Adamska

Agnieszka Adamska

Lekarz stomatolog Agnieszka Adamska specjalizuje się w stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, implantologii. Autorka badań i prac naukowych na temat zabiegów stomatologicznych przeprowadzanych u osób chorujących na cukrzycę. Z pełnym zaangażowaniem opiekuje się pacjentami cierpiącymi na dentofobię. Czytaj więcej

Nasz zespół

Dorota Czekala

Dorota Czekala

asystentka stomatologiczna

Sylwia Żochowska

Sylwia Żochowska

asystentka i higienistka stomatologiczna

Katarzyna Kaczmarczyk

Katarzyna Kaczmarczyk

asystentka stomatologiczna

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży.

Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży.

Rozmowa z Agnieszką Adamską, lekarz stomatolog w Gabinetach Stomatologicznych Uśmiech Zdrowia w Warszawie, specjalizującą się w stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Czytaj więcej

Leczenie endodontyczne. Pytania i odpowiedzi

Leczenie endodontyczne. Pytania i odpowiedzi

Rozmowa z Moniką Budniak, lekarz stomatolog w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia, specjalizującą się w endodoncji mikroskopowej, stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej.

Czytaj więcej

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do skorzystania ze Świątecznego Pakietu na Piękny Uśmiech. Pakiet obejmuje trzy zabiegi z zakresu usług profilaktycznych: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech (scaling, piaskowanie, fluoryzacja) – 250 zł (stała cena – 280-300 zł).  Czytaj więcej

Jakie mogą być przyczyny przebarwienia zębów?

Jakie mogą być przyczyny przebarwienia zębów?

Piękny uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Co jednak zrobić, kiedy nasze zęby mają przebarwienia? Jakie mogą być przyczyny tych przebarwień?

Czytaj więcej