Tomograf Hyperion X9 w Gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia.

Wiedza i doświadczenie naszych lekarzy stomatologów to podstawa. W leczeniu pomaga nam jednak również najwyższej jakości specjalistyczny sprzęt, w tym m.in. tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem.

Tomograf Hyperion X9 jest aparatem diagnostycznym, który wykonuje zdjęcia RTG zębów w technice obrazowania cyfrowego 2D (pantomogram) i trójwymiarowego 3D (tomografia komputerowa oraz cefalometria).

Obraz cyfrowy 2D / Pantomogram

Czy Twoich zębów nie zaatakowała próchnica? Jak wygląda jakość wypełnień zębów? Czy prawidłowo zostało przeprowadzone leczenie kanałowe? A może planujesz leczenie protetyczne, implantologiczne lub ortodontyczne? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, będziesz potrzebował pantomogramu – zdjęcia, które pomoże lekarzowi stomatologowi ocenić stan Twojego uzębienia. Na wykonanie takiego zdjęcia pozwala dostępny w naszym Gabinecie nowoczesny i najwyższej jakości pantomograf. Na pantomogramie widoczne będą zarówno zęby dolne, jak i górne, ich ułożenie w kości.

Obraz trójwymiarowy 3d/ Tomografia komputerowa

Jeżeli planujesz zabieg implantologiczny lub chirurgiczny niezbędne może być również wykonanie tomografii komputerowej. Badanie to pokazuje bowiem wszystkie struktury anatomiczne, które mogą być niedokładnie odwzorowane na zdjęciu 2D. Dodatkowo, dzięki spcjalistycznym programom komputerowym, na badanie można nałożyć symulację implantu, a tym samym lekarz stomatolog uzyska wiedzę, jakie ma możliwości podczas leczenia implantologicznego.

Obraz trójwymiarowy 3d/ Cefalometria

Jeżeli planujesz leczenie ortodontyczne, niezbędne będzie wykonanie zdjęcia cefalometrycznego, na którym dokładnie widoczne są zarówno struktury kostne, jak i tkanki miękkie oraz podniebienie twarde i zatoki przynosowe. Na podstawie zdjęcia cefalometrycznego lekarz ortodonta jest w stanie ocenić wzrost kostny pacjenta, a to z kolei niezbędne jest przy diagnostyce w leczeniu ortodontycznym. Zdjęcia stwarzają również możliwość porównania stanu zgryzu przed leczeniem i po leczeniu.

Zalety:

  • Dzięki tomografowi Hyperion X9 wykonywane są zdjęcia tylko wybranego miejsca. Tym samym dawka promieniowania jest prawie zupełnie niezauważalna dla organizmu. Otrzymujemy dokładne zdjęcia przy jednoczesnym radyklanym obniżeniu dawki napromieniowania.
  • Wykonanie tomografii komputerowej, pantomogramu czy też cefalometrii trwa kilka minut. Tym samym znaczenie szybciej można nie tylko postawić diagnozę, ale i rozpocząć właściwe leczenie Pacjenta.
  • Precyzja i dokładność zdjęć.

Jak to działa? Obejrzyj film.

Zapraszamy do Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia przy Alei Wilanowskiej 105/1 w Warszawie. Umów się na wizytę >>> TU

Umów się na wizytę


Please leave this field empty.

Nasi lekarze

Małgorzata Dąbek-Skoczylas

Małgorzata Dąbek-Skoczylas

Lekarz stomatolog Małgorzata Dąbek-Skoczylas specjalizuje się m.in. w stomatologii estetycznej.

W swojej pracy na Pacjenta stara się patrzeć holistycznie – chce, aby Pacjenci cieszyli się nie tylko zdrowymi zębami, ale także estetycznym uśmiechem, dodającym pewności siebie.

Czytaj więcej

Oktawian Buczek

Oktawian Buczek

Lekarz stomatolog Oktawian Buczek zajmuje się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci. W praktyce stosuje aktualne techniki ortodontyczne. Korzysta m.in. z zamków ortodontycznych najnowszych generacji oraz mini-implantów ortodontycznych.

Czytaj więcej

Katarzyna Kucharska

Katarzyna Kucharska

Lekarz stomatolog Katarzyna Kucharska specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej. Jej wiedzę i doświadczenie potwierdza szcześciomodułowe szkolenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, zakończone dwustopniowym egzaminem.

Czytaj więcej

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Ehtesham Beheshty Kazerooni

Lekarz stomatolog Ehtesham Beheshty Kazerooni jest kierownikiem medycznym Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia. Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, protetyce oraz implantologii. Członek OSIS-EDI (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – Europian Assosiation Of Dental Implantology). Czytaj więcej

Łukasz Dylewski

Łukasz Dylewski

Lekarz stomatolog Łukasz Dylewski, specjalista ortodonta. Asystent w Zakładzie Ortodoncji Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).
Czytaj więcej

Monika Budniak

Monika Budniak

Lekarz stomatolog Monika Budniak (Skoczylas) specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej (czyli leczeniu kanałowym), stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Czytaj więcej

Agnieszka Adamska

Agnieszka Adamska

Lekarz stomatolog Agnieszka Adamska specjalizuje się w stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, implantologii. Autorka badań i prac naukowych na temat zabiegów stomatologicznych przeprowadzanych u osób chorujących na cukrzycę. Z pełnym zaangażowaniem opiekuje się pacjentami cierpiącymi na dentofobię. Czytaj więcej

Nasz zespół

Dorota Czekala

Dorota Czekala

asystentka stomatologiczna

Sylwia Żochowska

Sylwia Żochowska

asystentka i higienistka stomatologiczna

Katarzyna Kaczmarczyk

Katarzyna Kaczmarczyk

asystentka stomatologiczna

Katarzyna Rzepecka

Katarzyna Rzepecka

asystentka i higienistka stomatologiczna

Paulina Piątek

Paulina Piątek

asystentka stomatologiczna

Aktualności

Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży.

Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży.

Rozmowa z Agnieszką Adamską, lekarz stomatolog w Gabinetach Stomatologicznych Uśmiech Zdrowia w Warszawie, specjalizującą się w stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Czytaj więcej

Leczenie endodontyczne. Pytania i odpowiedzi

Leczenie endodontyczne. Pytania i odpowiedzi

Rozmowa z Moniką Budniak, lekarz stomatolog w Gabinecie Stomatologicznym Uśmiech Zdrowia, specjalizującą się w endodoncji mikroskopowej, stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej.

Czytaj więcej

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do skorzystania ze Świątecznego Pakietu na Piękny Uśmiech. Pakiet obejmuje trzy zabiegi z zakresu usług profilaktycznych: scaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Świąteczny Pakiet na Piękny Uśmiech (scaling, piaskowanie, fluoryzacja) – 250 zł (stała cena – 280-300 zł).  Czytaj więcej

Jakie mogą być przyczyny przebarwienia zębów?

Jakie mogą być przyczyny przebarwienia zębów?

Piękny uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Co jednak zrobić, kiedy nasze zęby mają przebarwienia? Jakie mogą być przyczyny tych przebarwień?

Czytaj więcej